Majowa wycieczka uczniów TRÓJKI

Drukuj
Utworzono: czwartek, 11, czerwiec 2015 admin

Uczniowie klas IV a, V a, V b oraz VI b z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie w dniach 20-22 maja 2015 r. uczestniczyli w trzydniowej wycieczce turystyczno - krajoznawczej. Program wyjazdu obejmował poznawanie nowych miejsc, zdobywanie szczytów górskich, rekreację, zabawę i integrację uczestników.

Słoneczną aurą przywitało hrubieszowskich turystów Krościenko, skąd rozpoczęła się wędrówka na Trzy Korony – najatrakcyjniejszy turystycznie szczyt w Pieninach. Grupa dosyć sprawnie osiągnęła cel. Wysiłek nagrodziła wspaniała panorama okolicy, górskie widoki, chłodne powietrze.

Drugi dzień wyjazdu oferował uczniom całodzienny pobyt w Parku Wodnym TATRALANDIA na Słowacji. W takim miejscu każdy znalazł coś dla siebie, a było w czym wybierać (6 basenów termalnych, masaże wodne, huśtawka wodna, łóżka wodne, prądy wodne, wodna siatkówka i koszykówka, ściana wspinaczkowa z wodospadem, ślizgawki oraz zjeżdżalnie). Najwięcej emocji wzbudzały zjeżdżalnie - jazda na matach, na pontonach były powodem radości i lęków. Podsumowaniem dnia była dyskoteka w miejscu zakwaterowania.

Trzeci dzień wyjazdu rozpoczęło śniadanie i pakowanie bagaży. Grupę czekało kolejne wyzwanie: spływ przełomem Dunajca na trasie Sromowce – Szczawnica. Usadzeni na tratwach, zaopatrzeni w kapoki, wszyscy, z lękiem i z ciekawością oglądali niesamowity spektakl, jaki dawały nurt rzeki i cudowne górskie widoki. Całość dopełniała flisacka opowieść.

Drobne zakupy w Szczawnicy, obiad, kończyły spotkanie z Pieninami. W drodze powrotnej niespodzianka - wizyta w MC Donald’s była dodatkową atrakcją dla młodszych uczestników wyjazdu.

Kierownikiem wycieczki była p. Justyna Marcych, opiekunami: p. Joanna Tumiłowicz- Fijołek, p. Aneta Franke, p. Dorota Witkowska i ks. Paweł Kubiszyn.

Wycieczkę organizowało biuro LAGUNA TOUR z Hrubieszowa.

 

Galeria:

 

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates