"Cała Polska czyta dzieciom”

Drukuj
Utworzono: środa, 17, czerwiec 2015 Tomek

"Cała Polska czyta dzieciom" to kampania społeczna rozpoczęta w 2001r. przez Fundację ABCXXI, mająca na celu propagowanie codziennego czytania jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania wszechstronnego rozwoju najmłodszych oraz budowania ich kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Jak wykazują badania, czytanie przez minimum 20 minut dziennie to najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. Wiedząc o tym, już po raz piętnasty uczniowie z najstarszych klas szkoły podstawowej (w tym roku – członkowie Samorządu Uczniowskiego) udali się dn. 12 i 16.06.15r. z wizytą do uczniów z klas "O". Specjalnie dla nich wybrali najpiękniejsze utwory z literatury dziecięcej.

Oczywiście, aby tradycji stało się zadość, pierwszym wierszem, który był odczytany, był ten pt. "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Aby dzieci, które są bardzo wymagającymi słuchaczami, poznały przy okazji galerię przeróżnych, literackich bohaterów, uczniowie z SU czytali im utwory m. in. o Samochwale, Kłamczusze, Kogucie, ptaszkach z Ptasiego Radia. Uczniowie z uwagą słuchali swoich starszych kolegów. Pod koniec spotkania nagrodzili ich wszystkich brawami. W nagrodę i na pamiątkę otrzymali od nich naklejki, które z dumą pokazali później swoim rodzicom.

 

Galeria:

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates