Udział w IV Ogólnopolskim Kongresie Misyjnym

Drukuj
Utworzono: środa, 17, czerwiec 2015 admin

Na hali widowiskowo-sportowej „Torwar” w Warszawie odbyło się niecodzienne spotkanie. Tzw. stacja misyjna dzieci, w ramach IV Ogólnopolskiego Kongresu Misyjnego „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału” zgromadziła 4,5 tys. dzieci, które chcą wspierać misje i misjonarzy. Diecezję zamojsko-lubaczowską reprezentowało między innymi kółko misyjne z naszej szkoły. 

Delegacja 5 dzieci naszej szkoły: Julia Hojda kl. 5A; Honorata Dobrowolska kl. 4B; Kinga Żuraw kl. 4B; Maja Baranowska kl. 4C; Klaudia Burcan kl. 4B, pod opieką s. Bożeny Brandenburg udała się do stolicy już w piątek. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, byliśmy na tarasie widokowym przy kościele św. Anny, a także podziwialiśmy warszawskie fontanny. Wrażeń przysporzyła nam również potężna burza, która w piątek przeszła nad Warszawą.

W sobotę rano pojechaliśmy na Torwar, gdzie odbywał się Kongres. Mnóstwo kolorowych strojów przyciągało naszą uwagę. Również stanowiska misyjne były niezwykłą atrakcją. Można było przymierzyć misyjne stroje, nauczyć się w jaki sposób zakłada się sari, zrobić kartkę dla dziecka w Afryce, zapoznać się z tradycjami danego kraju, zagrać w gry planszowe, wypić cappuccino u kapucynów, zagrać na afrykańskich instrumentach, zakupić drobne pamiątki i wiele innych.

Nasze spotkanie z misjonarzami rozpoczęliśmy Mszą św. , której przewodniczył ks. bp Rafał Markowski – biskup uśmiechu. Następnie odbył się koncert m. in. Joszko Brody. Był także dziecięcy zespół taneczny Freespirit z Ghany. Zakończyliśmy wspólnie modlitwą różańcową za wszystkich misjonarzy i dzieci na misjach.

Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Hrubieszowa. Mamy nadzieję, że nie tylko nam udzielił się ten misyjny zapał i radość.

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates