Klasa II a i II b w muzeum

Drukuj
Utworzono: czwartek, 25, czerwiec 2015 Super User

Ostatni dzień szkoły upłynął klasom II a i II b na zwiedzaniu naszego hrubieszowskiego muzeum im. ks. Stanisława Staszica. Dzieci obejrzały wystawy stałe a także czasowe: wystawę archeologiczną „Wojownik i Księżniczka. Archeologia – medycyna sądowa – sztuka” oraz wyjątkową wystawę plastyczną, prezentującą rekonstrukcje pochówków z wczesnej epoki brązu, odkrytych w Rogalinie oraz nietypowych pochówków średniowiecznych.

Poza tym dzieci poznały historię i tradycje naszego miasta, obejrzały wystawy rzeźb, obrazów, dowiedziały się co robiła kiedyś Szeptucha i jak kłuje prawdziwe wrzeciono takie samo jak w baśni o Śpiącej królewnie, a największe wrażenie na każdym z małych zwiedzających zrobiła czaszka wydrukowana na drukarce 3D.

 

Galeria:

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates