Spotkanie z historią i p. Rafałem Witkiem

Utworzono: wtorek, 03, maj 2016 admin

Dnia 25 kwietnia 2016 r. Miejska Biblioteka Publiczna i Burmistrz Miasta Hrubieszowa zorganizowali dla mieszkańców naszego miasta, którzy pasjonują się historią, spotkanie z pisarzem - Jackiem Komudą. Zaprezentował on ostatnie swoje dzieło - książkę pt. "Hubal". W niezwykle pasjonujący sposób opowiadał o genezie powieści, o studiowaniu materiałów historycznych, o rozmowach z ludźmi, którzy pamiętali czasy wojny i niepokornych powstańców.

Przyszłym czytelnikom Komuda naświetlił wątki. Niektóre z nich wiązały się z naszym miastem, w którym to mjr Henryk Dobrzański stacjonował jako znany, wybitny żołnierz i olimpijczyk. Autorowi "Hubala" towarzyszyli przedstawiciele Stowarzyszenia Szwadronu Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych, którzy również opowiadali o minionych latach i patronie naszej szkoły.

28 kwietnia uczniowie z kl. IVb wraz z wychowawcą udali się z kolei na spotkanie zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną i "Lekturynki". Jego bohaterem był tym razem Rafał Witek. Jest on autorem ponad dwudziestu książek dla dzieci, laureatem Konkursu im. Astrid Lindgren. Aby uświetnić spotkanie i pobudzić wyobraźnię młodych czytelników pisarz przygotował dla nich gry, zabawy, zgadywanki.Wielu emocji dostarczało dzieciom losowanie i wyciąganie z tajemniczej walizki kul z numerami. Kryły się za nimi niespodzianki. Dzieci uczestniczące w zabawie niejednokrotnie za swoje bezbłędne wypowiedzi, za odwagę sceniczną, za umiejętność np. szybkiego czytania otrzymywały od autora pochwały. Na zakończenie każdy mógł zadać pisarzowi pytania, a także poprosić o pamiątkowy autograf.