Historia, którą możemy zobaczyć i poczuć!

Drukuj
Utworzono: sobota, 18, czerwiec 2016 admin

14 czerwca klasa IIIa i IIIb pod opieką p. Agnieszki Handziuk, ks. Pawła Kubiszyna oraz p. Marii Kapyś wyruszyły na wycieczkę do Sandomierza. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy zabytki miasta nad Wisłą: Ratusz, Katedrę, Bramę Opatowską, kościół św. Jakuba, Igielne Ucho, dziedziniec zamku.

Wzięliśmy udział w żywej lekcji historii w Zbrojowni, Siedzibie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, gdzie była możliwość przebierania się w kostiumy historyczne i zbroje, obejrzeliśmy salę tortur i uczestniczyliśmy w warsztatach rycerskich. Niesamowitym przeżyciem była dla nas Trasa Podziemna i rejs statkiem po Wiśle.

Tekst i foto Agnieszka Handziuk

 

Galeria:

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates