„My uczniowie klas pierwszych…” – ślubowanie pierwszoklasistów

Utworzono: piątek, 06, listopad 2015 admin

W piątkowe przedpołudnie (dn. 06.11.2015 r.) odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. To niezwykłe i podniosłe wydarzenie dla pierwszoklasistów, ich rodzin, wychowawców i całej społeczności szkolnej.

W tym roku szkolnym ślubowanie składały cztery pierwsze klasy pod opieką wychowawców: Ewy Janickiej, Doroty Wawrzyniuk, Anny Kryszczuk i Alicji Ryszkowskiej. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się kilka tygodni, by udowodnić wszystkim, że nie są już przedszkolakami, lecz uczniami naszej szkoły.

Na uroczystości gościliśmy pana Szymona Patkowskiego naczelnika Wydziału Oświaty Kultury i Sportu oraz panią Annę Wiśniewską przewodniczącą Rady Rodziców, którzy zabierając głos, życzyli wszystkim pierwszakom wytrwałości i sukcesów w nauce.

Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły kochać swoją Ojczyznę, szanować innych, dbać o dobre imię swojej szkoły i pilnie się uczyć.

Aktu pasowania na ucznia, symbolicznym wielkim ołówkiem, dokonała dyrekcja szkoły. Od trzecioklasistów pierwszaki otrzymały kolorowe upominki.

Po dokonaniu pasowania, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne przygotowane pod kierunkiem swoich wychowawców. W ich bardzo dynamicznej części artystycznej znalazły się przeplatane słowem radosne piosenki z inscenizacją, wesołe i rytmiczne tańce oraz pięknie i dostojnie wykonany polonez. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Po każdym występie mali artyści byli nagradzani gromkimi brawami. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała pierwszakom i ich wychowawcom za wysoki poziom części artystycznej, piękne wykonanie hymnów: państwowego i szkolnego oraz wzorową postawę podczas uroczystości.

Marta S.