Andrzejkowe spotkanie klasy I b

Utworzono: poniedziałek, 30, listopad 2015 admin

Andrzejki to magiczny dzień sięgający wieków. Słynie z tego, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się, ponoć, wróżby i przepowiednie. W piątek, 27 listopada, uczniowie klasy I b spędzili miły ranek w hrubieszowskim muzeum na andrzejkowych zajęciach. Pani prowadząca zaprosiła uczestników zabawy do zajęcia miejsc w przyjaznym kręgu. Następnie bardzo ciekawie opowiadała o staropolskich zwyczajach i ludowej tradycji jesiennych wróżb i przepowiedni związanych z imieniem Andrzeja.

Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przygotowane różnorodne wróżby andrzejkowe. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty, komu w życiu się powiedzie, kim będzie w przyszłości, jak się będzie uczyć, gdzie pojedzie w podróż, jakie imię będzie nosić przyszły mąż/żona, itp.

Dzieci wspaniale się bawiły, zajęcia dostarczyły im wiele radości i satysfakcji.

Uczniowie klasy I b serdecznie dziękują pracownikom muzeum za profesjonalne przygotowanie andrzejkowego spotkania, które pozwoliło dzieciom wzbogacić wiadomości na temat tradycji, obrzędowości i zwyczajów ludowych.