Bezpieczne wakacje

Utworzono: piątek, 23, czerwiec 2017 admin

Okres wakacji to czas relaksu i zabawy. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą, a także wyjazdy na kolonie i obozy, wczasy z rodzicami są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Podczas letniego odpoczynku zdarzają się jednak czasami sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Aby nasi uczniowie mogli bezpiecznie wypocząć i zregenerować siły po pracowitym okresie nauki w ciągu całego roku szkolnego, 21 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie dla uczniów klas III- VI dotyczące zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Spotkanie poprowadził Pan Krzysztof Hajkiewicz, pracownik Straży Miejskiej w Hrubieszowie. Przekazał on uczestnikom cenne rady i wskazówki dotyczące niebezpiecznych sytuacji, z którymi uczniowie mogą zetknąć się w czasie wakacji. Poruszana również była tematyka zagrożeń, które mogą pojawić się podczas złej organizacji zabaw oraz wskazał na sposoby ich unikania.

Pan Hajkiewicz przypominał o niebezpieczeństwach związanych z kąpielami w miejscach niedozwolonych, bez opieki dorosłych oraz skokami do wody, które są najczęstszymi przyczynami utonięć lub ciężkich urazów. Prowadzący spotkanie apelował o rozwagę i rozsądek szczególnie w okolicach akwenów wodnych, ulic, lasów i szlaków górskich. Wszystko po to aby nasi uczniowie spędzili wakacje zdrowo, szczęśliwie i bezpiecznie.

Czego wszystkim dzieciom z okazji zbliżających się wakacji życzymy.

Organizator spotkania pedagog szkolny U. Suplicka