Finał III etapu Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

2 czerwca 2011 roku odbyła się uroczysta prezentacja efektów pracy uczniów klasy I a, kończąca III Etap Projektu Edukacyjnego "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na pokaz przybyli zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz pani Małgorzata Skowron - poetka hrubieszowska dla dzieci.

Program pokazu efektów był w formie popisów i obejmował:

1. Wykonanie, według poleceń, zadań przyrodniczych i matematycznych.
  2. Wywiad dziennikarski z kolegami na temat pracy podczas zajęć projektowych. Teatrzyk kukiełkowy do wiersza Doroty Gellner "Szły raz myszy".
  3. Popis pokazywania na globusie kontynentów i wybranych państw Europy. Wyścig p. dyrektor Danuty Krawczuk z klasowym mistrzem pokonywania Sera szwajcarskiego.
  4. Pokaz cyrkowy z akcesoriami sportowymi.
  5. Gra na fletach i instrumentach perkusyjnych piosenek "Kotek" i "Kurki trzy". Wykonanie cza czy przez grupę taneczną.

Druga część pokazu to przedstawienie ekologiczne "Co wydarzyło się w lesie". Uczniowie zaprezentowali zdolności aktorskie, muzyczne, plastyczne oraz poetyckie. Całemu pokazowi towarzyszyła galeria prac plastyczno - konstrukcyjnych.

Po zakończeniu prezentacji dzieci otrzymały od dyrekcji szkoły i wychowawczyni Alicji Dziedzic "Palcynki" - myszki oraz dyplomy na pamiątkę udziału w Projekcie.

Tekst: Alicja Dziedzic