Umowa współpracy

Utworzono: poniedziałek, 16, maj 2011 admin

Dnia 19 kwietnia 2011 r. Wydział Politologii UMCS w Lublinie objął patronatem Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie. Dyrektor Gimnazjum Anna Świstowska oraz prof. Dr hab. Grzegorz Janusz podpisali umowę o współpracy pomiędzy dwiema szkołami.

Umowa Patronatu obejmować będzie opiekę merytoryczną nad uczniami oraz zainteresowanie ich problematyką z zakresu politologii, stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa.
Wydział Politologii zobowiązał się do przeprowadzania zajęć warsztatowych, prezentacji multimedialnej innych form dydaktycznych dla młodzieży. Konsultacji naukowych dla nauczycieli i uczniów, możliwości korzystania z księgozbioru UMCS oraz czynnego udziału uczniów w przedsięwzięciach naukowych i kulturalnych.
Od maja 2011r. gimnazjaliści z Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie rozpoczną zajęcia z wiedzy o społeczeństwie pod opieką kadry naukowej z UMCS w Lublinie.