Jak zabawa, to zabawa!!! - Festyn Szkolny

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 09, czerwiec 2014 admin

W sobotę, 07 czerwca 2014 r. w godz. 14.00 -18.00, na boiskach naszej szkoły odbył się Festyn Szkolny pod hasłem „Kolorowo i wesoło”. Tego dnia cała społeczność szkolna przygotowała dla wszystkich gości szereg atrakcji, a w nich dużo zabawy, sportu, rekreacji a także muzyki. Celem imprezy było nie tylko zintegrowanie rodziców, dzieci, młodzież i włączenie wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Festyn miał również charakter charytatywny. Zebrane fundusze podczas imprezy, w kwocie 2700 złotych, zostały przeznaczone na leczenie Mikołaja.

 

W czasie imprezy, można było wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Na boiskach szkolnych przez cały festyn rozgrywały się mecze siatkówki, w których uczestniczyły drużyny dziewcząt szkoły podstawowej, gimnazjum i absolwentek; mecz piłki nożnej „trójek” w kategorii klas I- III, IV- VI i gimnazjum. Wielu emocji dostarczył turniej tenisa ziemnego pod hasłem „Młodzieżowe Mistrzostwa Miasta Tenisa Ziemnego” oraz zabawy rekreacyjne „ piłkarzyki” i „cymbergaj”. 

Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, poskakać na trampolinie i wykonywać na niej różne „sztuczki”, Ogromne zainteresowanie wzbudziła ściana wspinaczkowa, która w Hrubieszowie znalazła się po raz pierwszy. Swoich sił na niej próbowały dzieci sprawnie pokonując wysokościowe przeszkody. Atrakcji wystarczyło dla każdego uczestnika festynu. Można było pojeździć najbardziej ekologicznym środkiem transportu- rikszą i zrobić pamiątkową fotografię za kierownicą Harleya. Z unoszącej się drabiny wozu strażackiego odważni mogli zobaczyć zabawę z góry.

Dzieciom podobał się kącik kosmetyczny, oblegany przez cały czas trwania festynu, w którym można było pomalować swoją buzię w różne ciekawe wzory, kącik zdjęciowy, w którym dzieci robiły śmieszne zdjęcia w egzotycznych i bajkowych sceneriach. Ci, których interesuje sztuka, wykonywali wielkiego dinozaura, który znalazł swoje miejsce w Parku Jurajskim obok orlika, a młodsze dzieci malowały płaskorzeźby różnych gatunków dinozaurów. Nikt się nie nudził. Chętni próbowali z długich balonów stworzyć kształty różnych zwierząt. W czasie festynu jego uczestnicy mogli też wziąć udział w loterii fantowej. Odbyły się również różnorodne konkursy nagradzane drobnymi upominkami.

Na szczególną uwagę zasłużyły również prezentacje artystyczne uczniów naszej szkoły, którzy przygotowywali się pod kierunkiem swoich pań. Ten wspaniały program artystyczny zawierał różne piosenki, tańce. Dzieci parodiowały również artystów świata muzyki. Dużą radość sprawiły najmłodsze, dzieci z oddziałów przedszkolnych, które z wielkim przejęciem i zaangażowaniem wykonywały swój program. Występy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum cieszyły się dużym zainteresowaniem. Słuchali, oglądali i oklaskiwali ich nasi goście, a przede wszystkim rodziny artystów. Na scenie w pokazie tanecznym zaprezentowały się również dziewczęta z Formacji Tanecznej PRIMA DONNA. Swoimi umiejętnościami wszyscy występujący na scenie zdobyli sobie niemałą sympatię widzów.

Oprócz atrakcji artystycznych przygotowanych przez naszych uczniów można było odpocząć przy kawie i zjeść przepyszne ciasteczka z logo naszej placówki i zakosztować zdrowej żywnością lub zjeść coś konkretnego – kiełbaskę z grilla. Najmłodsi goście chętnie kupowali watę cukrową, popcorn i lody.

Na zakończenie festynu charytatywnie wystąpiły zespoły muzyczne : Vis Maior i De Jebs, których występy cieszyły się powodzeniem wśród młodzieży. Atrakcji było co niemiara, a pogoda mimo dość kapryśnej w tym tygodniu, tego dnia była wprost wymarzona.

Uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Każdy nauczyciel zgodnie z harmonogramem realizował swoje zadania. Wszyscy byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Podczas festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje zorganizowane tego dnia pokazały możliwości spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny zarówno biologicznej jak i tej szkolnej. Pokazały też jak można pomagać ludziom i jak wielki może być dar serca, gdy potrafimy się jednoczyć, a równocześnie przeżywać przyjemne z pożytecznym.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę. Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu,wszystkim Pracownikom szkoły, Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor. Dziękujemy Straży Miejskiej, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem. Podziękowania składamy Straży Pożarnej, sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta.

SPONSORZY:

 • Burmistrz Miasta Hrubieszowa
 • Starostwo Powiatowe
 • Rada Rodziców
 • Hurtownia „Widok” w Hrubieszowie
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe STAN – ROM w Tomaszowie Lubelskim
 • IGLOTEX w Lublinie
 • Unilever Food Solution – "Knorr" w Poznaniu
 • ELCAR HRUBIESZÓW
 • "Domet" Hurtownia Elektryczna i AGD Waldemar Lachiewicz
 • "Darpak" w Zamościu
 • "Krystozam" Sp.z o.o w Zamościu
 • "Forset” Zamość Zbigniew Złomaniec
 • POL – TRANS Chełm Robert Worobij
 • Stanisław Kurantowicz „Masarnia z ubojnią” w Hrubieszowie
 • Józef Wojczuk „Masarnia z ubojnią” w Hrubieszowie
 • Piekarnia Trzeszczany
 • Bank Zachodni WBK S.A. oddział Hrubieszów
 • AD REM Beata Jurecka w Końskowoli
 • ZWYŻKA NEEDEKO w Hrubieszowie
 • Agnieszka Strzelecka - Cukiernia: KRAINA CIAST I TORTÓW w Hrubieszowie
 • Dariusz Zając
 • Grzegorz Szeląg
 • Wiesława i Antoni Pawliczakowie
 • Anna Wiśniewska
 • Mariusz Prokop
 • Krzysztof i Katarzyna Skrokowie
 • Szkoła Edukacji Innowacyjnej dla Dorosłych Hrubieszów, przy ul. Zamojskiej
 • Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum.

Patronat medialny Maciej Łyko - Lubiehrubie

Galeria

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates