Na tropie historii Kotliny Hrubieszowskiej

Drukuj
Utworzono: piątek, 06, czerwiec 2014 admin

W piątek 06.06.2014 roku uczniowie klas Ib i IIc Gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie odbyli wycieczkę rowerową po wybranych miejscach historycznych naszej najbliższej okolicy. Wycieczka rozpoczęła się w godzinach porannych spod budynku szkoły. Pierwszym punktem w rajdzie była miejscowość Masłomęcz, gdzie uczniowie zwiedzali nowo otwartą wioskę i zapoznali się ze stylem i warunkami życia Gotów, którzy przybyli na nasze tereny pod koniec II w.

Pan przewodnik wprowadził uczniów w tajemnicze obrzędy pogrzebowe Gotów, pokazał broń i narzędzia codziennego użytku wykonane tak jak przed wiekami. Z Masłomęcza rowerzyści przejechali malowniczymi trasami wśród sadów i pól do Pałacu w Czumowie, gdzie po prelekcji i zwiedzeniu zabytków zgromadzonych przez mecenasa sztuki Pana Pawlaka, odpoczywali przy ognisku. Zmęczeni ale bogatsi o wiedzę i kondycję fizyczną powrócili do Hrubieszowa późnym popołudniem.

 

Galeria

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates