Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 3

Drukuj
Utworzono: niedziela, 17, sierpień 2014 admin

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II podsumowali rok szkolny i rozpoczęli wakacje. 17 czerwca br. żegnając kolejny rok nauki, społeczność szkolna wzięła udział we mszy świętej, dziękując za wszystkie otrzymane w ciągu roku łaski. 27 czerwca przyszedł czas na podziękowania, rozdanie świadectw, nagród i dyplomów.

Dyrektor szkoły Danuta Krawczuk skierowała podziękowania do nauczycieli, którzy wkładali swój trud w kształtowanie postaw uczniów, pracowników szkoły, rodziców, władz miasta i wszystkich osób, które wspierały szkołę w jej działaniach. Uczniom od najmłodszego do najstarszego pogratulowała sukcesów, życząc bezpiecznych i udanych wakacji. Podziękowania otrzymali również rodzice zaangażowani w życie szkoły.

 

W uroczystości dla gimnazjalistów, która rozpoczęła się o godz. 8.00 uczestniczył p. Szymon Patkowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu przy Urzędzie Miasta. Na drugą cześć dla uczniów szkoły podstawowej o godz. 10.00 przybył p. Paweł Perelmuter, zastępca Burmistrza Miasta. W swoich przemówieniach dziękowali gronu pedagogicznemu za ich pracę, i za zaangażowanie społeczności szkolnej w działania lokalne a uczniom życzyli satysfakcji z otrzymanych świadectw i udanych wakacji.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy za wyniki w nauce, osiągnięcia w sporcie, w konkursach przedmiotowych i artystycznych, za działalność społeczną, charytatywną oraz zaangażowanie w agendach uczniowskich. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców, za które p. dyrektor złożyła podziękowanie obecnej na uroczystości przewodniczącej Rady Rodziców p. Beacie Pakos.

 

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 3

Największe sukcesy w tym roku szkolnym osiągnęli podwójni V-ce mistrzowie województwa w biegach rozstawnych 4x100m (Puławy oraz Lublin) i V-ce mistrzowie województwa w koszykówce chłopców (Biała Podlaska):

 • Skoczylas Dominik
 • Popławski Kacper
 • Jóźwiak Damian
 • Fijołek Patryk
 • Czerniak Oktawian

Za reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim i uzyskanie tytułu laureata i finalisty, oraz wyróżnienia, nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:

 • Marcin Gąsior - laureat konkursu matematycznego „Zagimak", zdobywca tytułu TAON w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym „Lwiątko”, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, osiągnięcia w konkursach ortograficznych,
 • Jacek Kozak - laureat Regionalnego Konkursu Informatyczngo „Algorytm”, zdobywca „Złotego Dyplomu” w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym "Alchemik".
 • Maryla Dziomaga – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik"
 • Kacper Węgor - wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX i laureat w X edycji wojewódzkiego konkursu Języka angielskiego "CLICKOMANIAC" na poziomie CLICK ON 1
 • Mikołaj Janik - wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX

Za wybitne osiągnięcia sportowe, wielokrotne reprezentowanie szkoły w zawodach rangi powiatowej rejonowej oraz wojewódzkiej statuetki, dyplomy i nagrody książkowe otrzymali:

 • Gardyński Albert, Chachler Hubert, Kazan Kacper, Chachler Bartłomiej, Warecki Kamil, Kasztelan Przemysław, Orzechowski Miłosz, Smerdel Bartosz, Frankiewicz Kamil, Łazorczyk Arek, Sacharczuk Kamil, Zalewski Jakub, Czarnecki Szymon, Warenica Maciej, Maryla Dziomaga, Aleksandra Tlak, Anna Radomska, Aleksandra Daciuk, Joanna Chodun, Łucja Mackiewicz, Aleksandra Szostak, Katarzyna Szlonzak, Maria Łyko, Estera Drzygało, Aleksandra Kowalska, Karolina Pachla, Paula Suchowska, Daria Śmiszek, Karolina Niemczyk, Zofia Łyko, Małgorzata Chmielewska.

Świadectwa z wyróżnieniem za wysokie wyniki w nauce odebrali:

 • Anna Radomska, Aleksandra Tlak, Damian Jóźwiak, Aleksandra Daciuk, Maryla Dziomaga, Katarzyna Szlonzak, Aleksandra Kowalska, Kacper Popławski, Karolina Pachla, Joanna Chodun, Katarzyna Trzos, Aleksandra Szostak, Wiktoria Ciesielczuk, Paula Suchowska, Maria Łyko, Katarzyna Dziewiczkiewicz, Monika Góźdź, Natalia Czuba, Małgorzata Kołtun, Aleksandra Bajurka, Karolina Frankiewicz, Jacek Kozak, Jagoda Nowakowska, Jakub Szumiata, Miłosz Bielecki. Estera Drzygało, Jagoda Madej, Marcin Gąsior, Zubko Kamil, Toczek Kacper, Janik Mikołaj, Kanadys Paweł, Wegor Kacper, Patryk Fijołek, Karolina Puzio, Alicja Romaniszyn, Izabela Siejko, Aleksandra Lewandowska, Dorman Daniel, Chachler Hubert, Klaudia Gorzelnicka, Julia Świeca, Alicja Perehubka.

Gratulacje za 100 % wynik egzaminu gimnazjalnego w części podstawowej języka angielskiego otrzymali:

 • Joanna Chodun,
 • Anna Radomska,
 • Damian Jóźwiak

Nagrody za wzorową 100 % frekwencję odebrali:

 • Szymon Czarnecki,
 • Aleksandra Kowalska,
 • Katarzyna Dziewiczkiewicz,
 • Monika Góźdź,
 • Małgorzata Kołtun,
 • Jagoda Madej

Za działalność artystyczną w zespole wokalnym w roku szkolnym 2013/2014 nagrody odebrali:

 • Agata Buta (I miejsce w II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014, II miejsce jako solistka w II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014, Wyróżnienie w powiatowym etapie Konkursu Piosenki dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”)
 • Maria Łyko (I miejsce w II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014, nagroda w kategorii soliści, wyróżnienie w kategorii zespoły w powiatowym etapie Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Europejskiej
 • Katarzyna Szlonzak (I miejsce w II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014, wyróżnienie w kategorii zespoły w powiatowym etapie Konkursu Piosenki dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”)
 • Krystian Hojda (I miejsce w II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014, wyróżnienie w kategorii zespoły w powiatowym etapie Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”
 • Wiktoria Ciesielczuk (I miejsce w II festiwalu Piosenki Żołnierskiej i patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014
 • Karolina Marchlewska (I miejsce z zespołem, wyróżnienie jako solistka w I Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014, wyróżnienie powiatowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Piosenki dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Europejskiej
 • Julia Dąbrowska (I miejsce z zespołem w II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014, wyróżnienie powiatowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Piosenki dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”, wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Europejskiej
 • Michalina Świstowska (I miejsce z zespołem w II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” Zamość 2014,

Za godne reprezentowanie szkoły w uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych opiekunowie nagrodzili:

 • Monikę Góźdź,
 • Aleksandrę Szostak,
 • Karolinę Paszczuk,
 • Bartomieja Okuniewskiego,
 • Jakuba Szumiatę,
 • Jagodę Nowakowską

Za pracę w Samorządzie Uczniowskim podziękowania otrzymali:

 • Maria Łyko, Karolina Pachla, Paula Suchowska, Filip Weremij, Aleksandra Lewandowska, Izabela Siejko, Izabela Jaroszyńska, Adriana Czerw, Jakub Klepczuk

Za udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, dyplom uznania otrzymali:

 • Aleksandra Daciuk, Katarzyna Dziewiczkiewicz, Anna Radomska, Klaudia Gorzelnicka, Damian Jóźwiak, Marcin Gąsior, Karolina Puzio, Alicja Romaniszyn, Kamil Zubko

Za udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST, zorganizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji:

 • Izabela Siejko, Klaudia Gorzelnicka, Jakub Klepczuk, Maciej Traczuk, Paula Suchowska, Alicja Perehubka, Karolina Puzio, Miłosz Orzechowski, Jakub Szumiata, Aleksandra Lewandowska, Alicja Romaniszyn, Karolina Pachla, Aleksandra Daciuk, Maryla Dziomaga.

Za udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska EKOTEST, zorganizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji:

 • Kacper Toczek, Kacper Węgor, Marcin Gąsior, Gabriela Rzepka, Karolina Puzio, Aleksandra Bajurka, Alicja Romaniszyn, Izabela Siejko, Jacek Kozak, Maryla Dziomaga

Za osiągnięcia konkursach z języków obcych dyplomy, nagrody książkowe lub drobne upominki odebrali:

 • Kacper Toczek, Anna Radomska, Alicja Romaniszyn, Marcin Gąsior, Mikołaj Janik, Paweł Kanadys

Dyktando z języka angielskiego:

 • I miejsce Mikołaj Janik
 • II miejsce Ewa Brońska
 • III miejsce Albert Gardyński, Anna Radomska

Turniej wiedzy o Wielkiej Brytanii:

 • I miejsce Anna Radomska, Aleksandra Tlak, Damian Jóźwiak.
 • II miejsce Karolina Paszczuk, Aleksandra Bajurka, Rafał Czapka,
 • III miejsce Miłosz Bielecki, Jagoda Nowakowska, Jakub Szumiata.

Uzyskanie najlepszego wyniku w Konkursie Wiedzy o Stanach Zjednoczonych:

 • Kamil Warecki,
 • Katarzyna Tor

Mistrz Ortografii Rosyjskiej:

 • I miejsce – Michał Żarofe,
 • II miejsce – Marcin Gąsior
 • III miejsce – Paweł Zienkiewicz

Za osiągnięcia w VIII Olimpiadzie Franciszkanskiej wiedzy o Maksymilianie Kolbe

 • I miejsce na etapie diecezjalnym i 11 ogólnopolskim – Klaudia Gorzelnicka
 • III miejsce na etapie diecezjalnym i 24 ogólnopolskim – Alicja Perehubka

Za osiągnięcia w konkursach plastycznych na różnych szczeblach:

 • Małgorzata Kołtun - Nagroda w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zakątki Lubelszczyzny w Szacie Jesiennej". -Nagroda w Pułkowym Konkursie Plastycznym na Hubalową Pocztówkę - Nagroda w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Portret Rodziny”.
 • Monika Góźdź -Nagroda w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kocie sprawy” Zamość 2014 - Nagroda w Pułkowym Konkursie Plastycznym na Hubalową Pocztówkę.
 • Karolina Okowińska - Wyróżnienie w XII Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim „Oblicza Dialogu” -Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zakątki Lubelszczyzny w Szacie Jesiennej".
 • Katarzyna Dziewiczkiewicz - Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Zakątki Lubelszczyzny w Szacie Jesiennej".
 • Alicja Romaniszyn - III nagroda w Regionalnym Konkursie Plastycznym „W oczekiwaniu na kanonizację - Jan Paweł II w moich oczach”

Za udział w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną wyróżniono:

 • Wiktorię Daniłowicz, Klaudię Gorzelnicką, Krystiana Hojdę, Justynę Sikorę

Za szczególne zaangażowanie i udział w programie profilaktycznym „Bezpieczne Gimnazjum" podziękowanie otrzymał:

 • Kamil Wiejak

Za szczególne zaangażowanie w tworzeniu gazetki szkolnej „Gimbazetka” podziękowania odebrali:

 • Mikołaj Janik, Kacper Toczek, Bartosz Dąbrowski • Wiktoria Ciesielczuk, Martyna Paluch, Natalia Bobrowska, Mateusz Pawłowski, Janusz Staniak, Katarzyna Szlonzak, Julia Dabrowska, Klaudia Gorzelnicka, Karolina Boraca, Kacper Węgor, Krystian Hojda, Dorota Zasadzińska, Izabela Siejko, Tymoteusz Mazur, Aleksandra Lewandowska, Kinga Kwiatkowska

Za trzyletnie aktywne angażowanie się w akcje charytatywne i działania wolontariatu podziękowania odebrali uczniowie klas trzecich:

 • Rzepka Gabriela, Mazurek Marta, Paszczuk Karolina, Bajurka Aleksandra, Frankiewicz Karolina, Nowakowska Jagoda, Krawczyk Renata, Buta Agata, Szlonzak Katarzyna, Chęciński Łukasz, Okowińska Karolina, Góźdź Monika

Wszystkie sukcesy cieszą samych uczniów, nauczycieli i rodziców. W nowym roku szkolnym życzymy ich jeszcze więcej. A rozpoczynające sie zasłużone wakacje niech przyniosą odpoczynek, uśmiech, radość, interesujące podróże i niezapomniane wrażenia.

 

Galeria

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates