Laureaci w konkursie "Zawsze niech będzie..."

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 05, czerwiec 2017 admin

W piątek, 2 czerwca 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu odbyło się podsumowanie XVI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI "Zawsze niech będzie...". Organizatorami Konkursu są: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu. Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół, placówek kulturalno-oświatowych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej z terenu województwa lubelskiego. Głównym celem Konkursu jest propagowanie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi poprzez różne formy twórczości oraz wspólną prezentację osiągnięć.

Młodzi twórcy mogą podzielić się swoim postrzeganiem i doświadczaniem otaczającej rzeczywistości, a tym samym umożliwić nam dorosłym, otoczeniu, środowisku wejrzenie w ich świat – świat pasji, marzeń, wyobrażeń, przeżyć i trosk.

Cieszy fakt, że w gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego Gimnazjum.

Forma wokalna
W konkursie zaprezentowało się 38 solistów oraz 20 zespołów. 27 kwietnia 2017 roku Komisja Konkursowa w składzie: PRZEWODNICZĄCA: Beata Buczek - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zamościu. CZŁONKOWIE: Piotr Giska - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I w Zamościu, Anna Cichoń - Hereta – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zamościu doceniła też wokalistów z naszej szkoły:

II miejsce - zespół wokalny ONE: Małgorzata Pitus, Marta Markiewicz, Agata Łaba, Justyna Szlonzak, Aleksandra Kędziera. Wszyscy uczniowie przygotowywali swoje piosenki pod okiem p. Anety Franke.

Forma plastyczna
Z 39 placówek zgłoszono 495 prac uczniów. Komisja Konkursowa w składzie: PRZEWODNICZĄCA: Marta Słomianowska – nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu CZŁONKOWIE: Beata Latymowicz – członek Stowarzyszenia na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” w Zamościu, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, Magdalena Mazurkiewicz – instruktor - terapeuta Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zamościu zauważyła też talent naszych młodych plastyków.

II miejsce Agata Łaba - (nauczyciel: Aneta Derlak)
III miejsce Adrian Lewandowski - (nauczyciell: Aneta Franke)

Wszystkim artystom z Trójki gratulujemy!

 

Galeria:

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates