Nagrodzeni podczas Szkolnych Dni Matematyki

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 19, czerwiec 2017 admin

W dniach 14-16 marca 2017 r. zorganizowano w ZSM nr 3 czyli „Trójce” Szkolne Dni Matematyki. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rywalizowali w konkursach indywidualnych i zespołowych z matematyką w tle. Sprawdzali biegłość w liczeniu pamięciowym, umiejętność rozwiązywania łamigłówek matematycznych, komponowali cyfrowe kompozycje, „stroili się w cyferki”. Było dużo zabawy, śmiechu i zamieszania. Zaangażowanie uczniów było bardzo duże.

W przygotowaniach i zmaganiach matematycznych brała udział cała szkoła. Chcielibyśmy przedstawić nazwiska uczniów, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursach indywidualnych – jest ich naprawdę wielu.

Konkurs plastyczny pt.: „Śmieszne cyferki” w klasach 0-III. Efekty pracy uczniów mogliśmy podziwiać na wystawach prezentowanych na korytarzach szkoły. Wśród uczniów młodszej grupy wiekowej wyróżniono:
Milena Antonowicz, Hubert Słotwiński, Karol Koniec, Natalia Maksymiuk z kl. 0 a
Angelika Walicka, Karol Stefaniak, Jakub Palonka, Magdalena Marciniuk, Paulina Bazylewicz z kl. I a
Amelka Grzymała, Magdalena Stadnik, Olga Czajkowska, Gabrysia Orłowska, Michał Ostasz, Iza Sawicka, Szymon Tomaszewski z kl. II a
Emilka Wac, Zuzia Bachusz, Nina Podskarbi z kl. II b
Piotr Koroński, Antoś Werner, Klaudia Gniecka, Ania Wiśniewska, Klaudia Gryniewicz, Marta Lenard z kl. II c
Maks Kański, Ania Krajewska, Patrycja Dziumaga, Michał Osika, Kinga Błonka z kl. II d
Anna Krawiec, Dagmara Repeć z kl. III a
Angelika Szambelan, Magdalena Kurzawa, Ola Dudek, Martyna Kolenda, Tomek Kowalczuk z kl. III b

Konkurs plastyczny pt.: „Od zera do nieskończoności”. W klasach IV-VI najciekawsze prace zaprezentowali:
Paweł Budzyński, Wiktoria Skowrońska i Natalia Toczek, Dominika Krawiec i Julia Ciemięga z kl. VI c
Oliwia Romanowicz, Karolina Zimon, Aleksandra Szabat, Julia Lipińska, Wiktoria Germańska z kl. V b
Bartosz Pawelec z kl. IV a,
Jakub Maciejczyk z kl. IV b,
Weronika Stadnik z kl. VI a,
Honorata Dobrowolska kl. VI b

W indywidualnym konkursie „Mistrz Rachunku” uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum sprawdzali biegłość w liczeniu pamięciowym. W klasach IV –VI taki konkurs odbył się już po raz czternasty, w klasach II i III SP po raz pierwszy a w gimnazjum po raz drugi i zapewne będzie on kontynuowany w latach następnych.

Zwycięzcami w konkursie „Mistrz Rachunku” zostali:
Szkoła podstawowa
klasa II a: Mikołaj Guluk, Michał Ostasz, Ewa Kozak
klasa II b: Zuzia Bachusz, Lena Serafin, Ania Zinkiewicz
klasa II c: Alan Księżyk, Oskar Lenard, Filip Hojda, Dominika Szajnoga, Wiktoria Jagiełło
klasa II d: Martyna Szpakowska, Maks Kański, Michał Osika, Patryk Kozłowski
klasa III a: Zosia Hojda, Wojtek Sawicki, Oskar Bednarz,
klasa III b: Łucja Socha, Filip Szymański, Ola Dudek, Angelika Szambelan
klasa III c: Klaudia Gałkowska, Błażej Szpot, Martyna Markiewicz, Kacper Metyk, Mateusz Gajewski, Bartosz Ciemięga, Szymon Lenard

klasa IV:

 1. Patrycja Zając kl. IV a
 2. Karol Grzeszczuk kl. IV a
 3. Mikołaj Patkowski kl. IV a

      Wyróżnienie: Bartosz Brzóska, Marlena Uszko kl. IV a

klasa V:

 1. Milena Turzyńska kl. V a
 2. Karol Derlak kl. V a
 3. Kacper Tomaszewski kl. V a

      Wyróżnienie: Rafał Kowalczuk kl. V b

klasa VI:

 1. Dominika Krawiec kl. VI c
 2. Nicole Budzowska kl. VI b
 3. Miłosz Kondrak kl. VI a

      Wyróżnienie: Julia Kopczyńska kl. VI a

Gimnazjum:

 1. Krzysztof Szczęk kl. III b
 2. Tomasz Budzyński kl. I a
 3. Justyna Szlonzak kl. III a

      Wyróżnienie: Katarzyna Tokarczuk kl. I a, Bartłomiej Fijołek kl. II a i Aleksandra Kędziera kl. III a, Kamila Czupryńska kl. III a.

Mamy nadzieję, że to święto na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów oraz, że udało nam się pokazać, że matematyka nie musi być nudna i trudna. Konkursy przeprowadził zespół matematyków. Nauczyciele matematyki gorąco dziękują wszystkim, którzy wspierali organizatorów: Dyrekcji szkoły za sfinansowanie nagród, panu K. Łopockiemu za wykonanie dyplomów, pani A. Kwiatkowskiej za ufundowanie nagród i pomoc oraz wychowawcom klas za współpracę i zaangażowanie, pozostałym nauczycielom za wyrozumiałość i wszelką okazaną pomoc.

 

Galeria:

 

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates