Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 19, czerwiec 2017 admin

8 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, którego celem było przybliżenie uczniom kultury i zabytków krajów europejskich, jak też dobra zabawa. Jednym z konkursów zaproponowanych przez Szkolny Klub Europejski było wykonanie koszulki propagującej wybrany kraj. Prace gimnazjalistów zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. W ramach obchodów uczniowie wzięli też udział w konkursie „Quiz o Europie”. Konkurs połączony z prezentacją przygotowali i poprowadzili uczniowi klasy IIA – Bartłomiej Fijołek, Jakub Tlak i Piotr Perelmuter.

Dwuosobowe reprezentacje klasowe zmierzyły się z pięcioma konkurencjami, które sprawdzały ich wiedzę o Europie, kulturze i tradycjach państw europejskich. Do zadań należało m.in. zidentyfikowanie najważniejszych zabytków Europy, rozpoznawanie poszczególnych języków europejskich oraz charakterystycznych dla danych krajów potraw, wykazanie się znajomością pochodzenia różnych przedmiotów codziennego użytku (np. klocki lego).

Konkurs obudził w uczniach ducha rywalizacji i był okazją do wykazania się wiedzą z zakresu języków obcych. Pierwsze miejsce zdobyły uczennice z kl. III a, drugie uczniowie z kl. IB, trzecie wywalczyła kl.IIIB.

© 2012-2016 Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. | powered by joomla

Powered by Joomla 1.7 Templates