Projekt "Ponadnarodowa mobilność uczniów" - informacje

Przedsięwzięcie w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”
realizowane w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego
NUMER 2021-1-PMU-4235

Naszym Partnerem zagranicznym w Grecji będzie High School-Hmerhsio Gymnasio, Kontariotissas Pierias , 600 10 Grecja.

1. W projekcie „Startujemy po nowe kompetencje w Europie” weźmie udział 24 uczniów i 4 opiekunów (1.05-12.05 2023 r.)
  2. Główne cele projektu:
    • Wzmocnienie i rozwój kompetencji kluczowych u uczestników projektu w zakresie:
      • Kompetencji w zakresie rozumienia i tworzenia informacji,
      • Kompetencji w zakresie wielojęzyczności,
      • Kompetencji cyfrowych,
      • Kompetencji osobistych, społecznych i w zakresie uczenia się,
      • Kompetencji w zakresie przedsiębiorczości.
    • Pobudzenie postawy uczenia się przez całe życie.
  3. Spodziewane efekty:
    • Nasi uczniowie nabędą nowe umiejętności lub rozwiną posiadane, podniosą kompetencje (praca w międzynarodowej grupie "planowanie, komunikacja interpersonalna, językowa, projektowanie działań.
    • Uczniowie nabędą wiedzę w zakresie IT, przedsiębiorczości, geografii, historii.
    • Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie wezmą udział w zajęciach przygotowawczych w ramach przygotowania językowego, kulturowego i pedagogicznego.
    • Uczniowie poznają odmienną kulturę - 28 uczniów weźmie udział w 30 godzinach szkoleń przygotowawczych.
    • 28 uczniów podniesie swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego, wiedzy na temat kultury greckiej.
    • 24 uczniów wzmocni kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, wielojęzyczności, cyfrowe, osobiste, społeczne , w zakresie przedsiębiorczości i w zakresie uczenia się.

W rekrutacji mogą brać udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie:

• którzy wyrażają chęć uczestnictwa w projekcie,
  • są uczniami VII lub VIII klasy,
  • pochodzą z rodzin dotkniętych trudną sytuacją ekonomiczną, rodzin dysfunkcyjnych, zamieszkujący tereny wiejskie, decyzją wychowawcy, dyrektora lub pedagoga szkolnego te osoby mogą uzyskać dodatkowe punkty w procesie rekrutacji,
  • uzyskali wysoką średnią ocen za ostatni semestr kształcenia oraz języka angielskiego,
  • otrzymali pozytywną ocenę z zachowania w ostatnim semestrze kształcenia,
  • angażują się w życie szkoły i poza nią, np. wolontariat, agendy szkolne, dodatkowe zadania,
  • wraz z formularzem zgłoszeniowym przystąpią do rozmowy rekrutacyjnej,
  • będą brali udział w spotkaniach przygotowujących do uczestnictwa w projekcie.

Szczegółowe warunki rekrutacji określa „Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie” – załącznik nr 1

Warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest również posiadanie Paszportu, albo dowodu osobistego.

Na początku należy wypełnić Kartę zgłoszenia (załącznik nr 2) i oddać do sekretariatu.

Powodzenia!