ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Laureatka Konkursu Hitorycznego "Wolna-Niepodległa"

Super User

Julia Bartko z klasy III "b" Gimnazjum Nr 3 im. Jana Pawła II została laureatką Konkursu Historycznego "Wolna-Niepodległa" zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu w ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod opieką nauczycielki historii p. Stanisławy Szajnogi.

Gratulujemy!

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Super User

Wycieczki klasowe stanowią dla wielu uczniów jeden z najciekawszych aspektów chodzenia do szkoły. Lubimy podróże dalekie, ale okazuje się, że również na miejscu czekają na nas miejsca niezwykłe i ciekawe. Niewątpliwie takim miejscem jest unikalna w skali europejskiej trzynastokopułowa cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Świątynia zachwyca zwiedzających szczególnie teraz – po zakończonych pracach rewitalizacyjnych. Dzięki unijnym pieniądzom wyremontowano część kopuł, odnowiono zewnętrzną elewację, freski, gruntownie wyremontowano dzwonnicę oraz wnętrze cerkwi. Piękno świątyni mogli podziwiać uczniowie kl. III A i II A gimnazjum, którzy wraz z opiekunami – p. Iwoną Chrząstek, p. Anitą Baranowską i p. Małgorzatą Jasiną udali się na zwiedzanie tej budowli.

Czytaj więcej...

Polonez dla Niepodległej

Super User

8 czerwca 2018 r. o godzinie 11.00 wszystkie przedszkola i szkoły: podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne wspólnie podjęły próbę ustanowienia rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. Odświętnie ubrane dzieci i młodzież dumnie maszerowały ulicami miasta na hrubieszowski Rynek. Biało-czerwone kotyliony przypięte do piersi podkreślały polski charakter wydarzenia. Poloneza z filmu „Pan Tadeusz” do muzyki Wojciecha Kilara zatańczyło łącznie 381 par. Tancerze wykonali go pod kierunkiem p. Dominiki Borys – nauczyciela Zespołu Szkół nr 2. Zgodnie z zasadami Biura Rekordów wyznaczeni stewardzi nadzorowali i kontrolowali prawidłowość wykonania zadania.

Czytaj więcej...

Koleją Transsyberyjską przez Rosję

Super User

W ramach obchodów w naszej szkole Dni Języków Obcych 22 maja zorganizowany został konkurs wiedzy - Koleją Transsyberyjską przez Rosję. Miał on za zadanie sprawdzenie wiedzy dotyczącej najdłuższej linii kolejowej na świecie wśród uczniów klas gimnazjalnych i siódmych Szkoły Podstawowej. Pytania testu, z którym mieli uporać się uczniowie, dotyczyły długości kolei, daty powstania, czasu podróżowania, itp. Należało też wykazać się wiedzą na temat wybranego miasta leżącego na szlaku kolei oraz ciekawostkami dotyczącymi Transsibu – jak nazywają linię Rosjanie. Najwyższą liczbę punktów zdobył Jakub Pierwoła z kl. IIB, na drugiej pozycji uplasowała się Patrycja Gontarz z kl. VIIC.

Gratulujemy!

Co warto zwiedzić w Rosji?

Super User

Szkolny Klub Europejski zwrócił się do uczniów z pytaniem - Co warto zwiedzić w Rosji? Odpowiedzią miały być prace plastyczne przedstawiające miejsce (zabytek, miasto, muzeum, element krajobrazu, itp.), które warto zobaczyć w Rosji. Na ocenę pracy wpływ miały staranność wykonania, estetyka, samodzielność i dbałość o szczegóły. Prace uczniów wykonane różnymi technikami świadczyły o niewątpliwym talencie plastycznym ich autorów oraz dowodziły znajomości architektonicznych symboli Rosji. I miejsce zdobyli – Paweł Budzyński i Alan Romański z kl. VIIC, II miejsce – Jakub Janda z kl. VIIC i Maciej Steciuk z kl. IIB i trzecią pozycję zajęli Mateusz Nowosad z kl. IIIA i Klaudia Kowalczuk z kl. IIA.

Czytaj więcej...