ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Kompozycje z brył

admin

Uczniowie klasy 6 a po raz kolejny pokazali, że matematyka nie musi być nudna i spotykamy ją wszędzie na co dzień. Wraz z nauczycielką matematyki panią Joanna Tumiłowicz-Fijołek realizują innowację matematyczną „Matematyka w życiu codziennym”. W miesiącu marcu projekt dotyczył świata brył matematycznych. Uczniowie wykazali się nie tylko kreatywnością, ale również zasadami budowania kompozycji i jej odpowiedniej prezentacji.

Czytaj więcej...

A wiosna przyszła pieszo...

admin

"... A wiosna przyszła pieszo.

Już kwiatki za nią spieszą,

Już trawy przed nią rosną

I szumią –Witaj wiosno."

(J. Brzechwa)

Każda pora roku inspiruje artystów. Powstają wiersze, piosenki, obrazy. Uczniowie z klas VI b i VI c szukali wiosny w ogrodach. Czekamy na wiosenne grządki, piękne jak w wizjach plastycznych. Przy okazji ciekawe okazały się eksperymenty nowymi technikami malowania. Oceńcie sami.

Czytaj więcej...

Wariacje na temat znanego dzieła sztuki

admin

Uczniowie klas VI b i VI c zmierzyli się z dziełami, które zna cały świat. Zadanie zakładało przerobienie, parodię, wariację znanego obrazu. Największym powodzeniem cieszył się obraz Krzyk namalowany przez norweskiego artystę Edvarda Muncha. Przerabiano też dzieła Leonardo da Vinci, Johannesa Vermeera, Józefa Chełmońskiego, Vincenta van Gogha i innych. Co wyszło z tego eksperymentu?

Zapraszamy, zobaczcie w galerii!

Czytaj więcej...

Wesołego Alleluja!

admin

Kiermasz "Wielkanocne przebudzenie"

admin

"Pomaganie zmienia świat na lepszy. Każdy gest, nawet najdrobniejszy...zmienia świat, czyjś świat. Sensowna pomoc działa długofalowo i zmienia coś więcej niż tylko zewnętrzne okoliczności".

Szkolne Koło Caritas odpowiedziało na zaproszenie Parafialnego Zespołu Caritas, działającego przy kościele św. Mikołaja w Hrubieszowie, do wzięcia udziału w kiermaszu pod hasłem "Wielkanocne przebudzenie".

Czytaj więcej...