ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Dzień Emotikona

admin

„Baw się z nami, z emocjami” pod takim tytułem odbyły się obchody Dnia Emotikona w których udział wzięli uczniowie wszystkich klas Edukacji Wczesnoszkolnej SP3. Wystawa tematyczna zaznajamiała uczniów z historią powstania tego dnia oraz najważniejszymi treściami w obszarze używania graficznych znaków. Na samym początku wyjaśniono pojęcie – emotikon, które jak się okazało, jest dobrze znane. Dzieci bezbłędnie używały śmiesznych buziek, aby wyrazić nastrój, emocje.

Czytaj więcej...

Rubienalia 2022

admin

Dnia 17 września 2022r., w związku z 622 rocznicą uzyskania praw miejskich przez Hrubieszów, w centrum miasta odbyły się Rubienalia. Jarmark, warsztaty rękodzieła ludowego, Festiwal Smaków "Food Truck”- to jedne z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Tuż po godz. 14:00 nastąpiło uroczyste przekazanie młodzieży kluczy do miasta przez Burmistrza Miasta, p. Martę Majewską. Potem rozpoczął się międzyszkolny turniej sprawnościowy, czyli IV Potyczki Żakowe o Berło Króla Władysława Jagiełły.

Czytaj więcej...

29 Finał akcji Sprzątanie Świata 2022 za nami

admin

W dniu 16 września 2022 r., jak co roku, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji "Sprzątanie Świata". W tym roku Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2022” odbywała się pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”! Co roku uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kampania "Sprzątanie Świata" znana jest na całej kuli ziemskiej, dlatego też każdy zapytany nie tylko wie o co w niej chodzi, ale zapewne sam brał w niej udział, jako uczeń, student czy osoba dorosła.

Czytaj więcej...

Pokazy fizyczne

admin

Wyjazdy na pokazy fizyczne to już tradycja naszej szkoły. W tym roku również skorzystaliśmy z oferty Instytutu Fizyki UMCS oraz Oddziału Lubelskiego Towarzystwa Fizycznego. W poniedziałek 12 września 2022r. wybraliśmy się grupą 41 uczniów do Lublina. Ideą pokazów z fizyki jest popularyzacja tego przedmiotu i pomoc w nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych eksperymentów. Pokazy uświadomiły rolę doświadczeń w fizyce i udowodniły uczniom, że ta trudna dziedzina nauki, to nie tylko wzory i skomplikowane zadania, ale także bardzo ciekawe eksperymenty.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie

admin

NARODOWE CZYTANIE to akcja, która promuje czytelnictwo, zachęca do poznania arcydzieł polskiej literatury. Rozpoczęła się w 2012 r. m.in. dzięki inicjatywie byłego prezydenta - Bronisława Komorowskiego. Do dnia dzisiejszego wspólnie z innymi przeczytano m.in. "Pana Tadeusza”, "Lalkę”, "Quo vadis”, "Trylogię”, "Wesele”, "Moralność pani Dulskiej”. W tym roku lekturą stały się BALLADY i ROMANSE.

Czytaj więcej...