ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Nasza szkoła z certyfikatem Microsoftu „Szkoła w Chmurze”

admin

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

   Firma Microsoft wyróżniła Szkołę Podstawową Nr 3 w Hrubieszowie prestiżowym tytułem „Szkoła w Chmurze”. Dołączyliśmy do ogólnopolskiej i ogólnoświatowej sieci szkół Microsoft Schools, które wykorzystują w swojej codziennej pracy nowoczesne technologie i oprogramowanie.
   W naszej Szkole już dużo wcześniej mieliśmy wdrożoną usługę Office365 dla Edukacji i w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach w krótkim czasie mogliśmy przenieść nauczanie do Internetu.
   W całym okresie nauki zdalnej wielu nauczycieli i uczniów posługiwało się zaawansowanymi aplikacjami jak Teams, Outlook, Word, Excel czy Power Point. Dzięki udostępnionym aplikacjom tworzono testy, quizy oraz ankiety co wpływało na uatrakcyjnienie zajęć dydaktycznych. Aplikacje Office 365 zapewniły nauczycielom i uczniom prowadzenia lekcji w czasie rzeczywistym, dzielenie się materiałami multimedialnymi, współtworzenie dokumentów szkolnych, kontaktowanie się z zespołami klasowymi i nauczycielskimi, a także udział w wirtualnych zebraniach rady pedagogicznej. Coraz więcej pedagogów doceniło kreator testów Forms oraz cyfrowy notes OneNote.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

admin

W maseczkach z zachowaniem odpowiedniego dystansu uczniowie klas ósmych naszej szkoły zakończyły rok szkolny 2019/2020. Dla nich to szczególnie ważny moment, gdyż żegnają się ze szkołą, kolegami i koleżankami z klasy, nauczycielami. Spotkanie z wychowawcami odbyło się w piątek 26 czerwca 2020 roku w sali gimnastycznej i połączone było z rozdaniem świadectw i dyplomów przez Panią Dyrektor Marzannę Bednarczuk. W spotkaniu oprócz wychowawców klas ósmych uczestniczyli także Pan Radosław Szkudziński, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji, Pan Wojciech Chwedczuk, Przewodniczący Rady Rodziców. Najzdolniejsi uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Pania Martę Majewską. Uczniowie pozostałych klas odebrali świadectwa, nagrody, upominki od swoich wychowawców według ustalonych godzin, również z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom życzymy udanych, słonecznych, bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji.

Czytaj więcej...

My Picture Dictionary - rozstrzygnięcie konkursu

admin

Dnia 19 czerwca 2020 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-językowy „My Picture Dictionary”. Z powodu pandemii konkurs został rozstrzygnięty w murach naszej szkoły. Wydarzenie to cieszyło się dużą popularnością, o czym świadczyła ogromna ilość dostarczonych prac. Konkurs polegał na wybraniu jednej kategorii z 10 podanych i wykonanie dowolną techniką słowniczka obrazkowego.

Oceniając prace jury brało pod uwagę zgodność dzieła z tematem kategorii, poprawność zapisu słów, estetykę wykonania a także ilustracje, kreatywność oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Czytaj więcej...

Niespodzianka dla rodziców

admin

Dokładnie rok temu klasa III a zaprosiła swoich rodziców na uroczystość Dnia Mamy i Taty. Dzieci składały rodzicom najlepsze życzenia, wyrażone wierszem i piosenką. Dzisiaj nie możemy się spotkać tak jak wtedy. Jednak rodzice są tak bardzo ważni, że w tej trudnej rzeczywistości najlepsze życzenia i muzyczna niespodzianka na pewno sprawiły im radość.

Uczniowie samodzielnie przygotowali piękne kwiaty, a piosenki zaśpiewali właśnie rok temu.

Czytaj więcej...

Wakacje tuż, tuż!

admin

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim wakacje. Uczniowie klasy II b zapraszają do obejrzenia wykonanych przez siebie prac plastycznych przedstawiających wakacyjne marzenia.

Bawiąc się pamiętajcie o bezpieczeństwie, aby wszystko co robicie nie zagrażało zdrowiu i życiu.

Życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji.

Czytaj więcej...