Owocowy zawrót głowy w 2a

W klasie 2a po zajęciach teoretycznych o owocach uczniowie przystąpili do działania. Za pomocą wszystkich zmysłów poszerzali swoje wiadomości o budowie i właściwościach owoców. W pracowni kulinarnej mieszały się zapachy polskiego lata i jesieni oraz nuty egzotyczne. Każdy uczeń przygotował sałatkę z ulubionych owoców, po czym nastąpiła degustacja.

Po zakończonej pracy dzieci sprzątały swoje stanowiska pracy, zmywały po sobie naczynia. W domu rodzice mogli ocenić „owocowy zawrót głowy” swoich pociech, ponieważ każdy zabrał ze sobą swoją sałatkę.