"Ciężki jest los królewny"- kabaret w wykonaniu uczniów klas VII

Walentynki to czas, kiedy większość z nas celebruje uczucie, o którym wielu marzy, chociaż nie każdy się do tego przyznaje. Z okazji Walentynek uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć bajkę pt. "Ciężki jest los królewny” w wykonaniu siódmoklasistów. Kabaretowe sytuacje oraz znakomita gra aktorów wywoływały salwy śmiechu. Widzom podobały się też zaskakujące zwroty akcji, rekwizyty, kostiumy oraz dekoracja. Aktorzy, a szczególnie Królewna, pokazali, że można mieć dystans do siebie, a sztuka sceniczna jest też ciekawą zabawą i formą miłego spędzania czasu.

Artyści mieli też przesłanie w postaci kilku morałów:

• Lekarz – Miłość jest jak migrena, która zaćmiewa umysł. To jedyna choroba, z której nie warto się leczyć.

• Król – Miłość ci wszystko wybaczy…

• Smok – Miłość do nałogu jest szkodliwą miłością.

• Królewna – Na miłość nigdy nie jest za późno.

• Rycerz – Szukajcie miłości, a znajdziecie.

W widowisku wystąpili:

- Wiktor Zaprzała, jako piękna, ale to piękna Królewna,

- Hubert Słotwiński jako muzykalny Król i czuły ojciec,

- Maciej Czarnecki jako przedstawiciel NFZ-etu oraz firmy turystycznej „Czarny TU Czarny Tam Czarny TU i TAM”,

- Adam Krawczyk jako ziejący tiktakowska miętą Smoczek,

- Karol Koniec jako Rycerz i wielbiciel gołębi.

- Narrację pięknie poprowadziła Marysia Kopczyńska.

Widowisko i uczniów przygotowały panie : Aneta Franke i Małgorzata Koniec.