Gra miejska

Dnia 20. kwietnia 2018 r. uczniowie z naszej szkoły przystąpili do gry miejskiej zorganizowanej przez SP nr 1 w Hrubieszowie, harcerki i harcerzy z ZHR oraz Urząd Miasta. Celem gry było zapoznanie uczestników z ciekawymi miejscami, ciekawostkami dotyczącymi mieszkańców, historii miasta. Najbardziej intrygujące dla młodzieży były jednak zagadki, zadania, które należało rozwiązać po wcześniejszym wysłuchaniu opowieści o naszej Małej Ojczyźnie. Uczniowie, w ramach zadań, musieli m. in. wykonać herb miasta Hrubieszów, rozszyfrować szyfr, który krył w sobie słowa wypowiedziane niegdyś przez partyzanta - Basaja, narysować plan drogi, plakat o charakterze antywojennym, fasadę starego domu.

Ponadto, by zdobyć kolejne punkty, musieli rzucić celnie "granatami” w okno i drzwi, ulepić z gliny misy, opisać muzealną wystawę, a także zaśpiewać w cieniu parkowych drzew ułańską piosenkę. Aby wzbić się na najwyższy poziom w grze, młodzież miała również za zadanie wykonać urocze selfie z Bolesławem Prusem i nakręcić krótki film zachęcający do zwiedzenia naszego miasta.

Gra miejska dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i stała się dowodem na to, że w "realu” emocje są jeszcze silniejsze i że świetny pomysł jest gwarancją dobrej zabawy.

W grze z naszej szkoły uczestniczyły trzy drużyny o wymownych nazwach: "Kreatywni” (kl. VIIa), "Młode Wilki” (kl. VI b) i "Szybcy i Mądrzy” (kl. VI a). Ich opiekunami byli: p. Justyna Marcych, p. Ewa Sitnik- Pogwizd i p. Tomasz Lenard. Najlepiej spisała się najstarsza grupa, która zajęła IV miejsce.

Młodzieży gratulujemy udanej zabawy i niezwykłego zaangażowania. Organizatorom dziękujemy za pomysł i chęć realizacji zadań na rzecz naszych dzieci.