„Kolory Niepodległości” i „Wolna-Niepodległa” - laureaci konkursów

24 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się etap powiatowy konkursów: plastycznego „Kolory Niepodległości” i historycznego „Wolna - Niepodległa”, których organizatorem było Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Konkurs plastyczny „Kolory Niepodległości” skierowany był do uczniów klas I- III szkoły podstawowej z powiatu hrubieszowskiego. Celem konkursu było m.in. uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski, przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o niepodległość, wspieranie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, popularyzowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej.

Tematyka konkursu dotyczyła drogi Polski do odzyskania niepodległości, postaci zaangażowanych w walkę o niepodległość, symboli narodowych oraz form obchodów rocznicy niepodległości w środowisku lokalnym, Na konkurs wpłynęło 69 prac z 24 szkół podstawowych powiatu hrubieszowskiego. Komisja w składzie: Emilia Feliksiak, Magdalena Bień, Barbara Smal, Marzanna Bednarczuk wyłoniła laureatów:

I miejsce – Zofia Bieńko z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Podhorcach.

II miejsce – Szymon Prus z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Podhorcach.

III miejsce – Estera Pogorzelska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Malicach.

Celem konkursu historycznego było pogłębienie wiedzy historycznej, popularyzacja wśród uczniów tematyki historycznej związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, motywowanie do samokształcenia i podtrzymywanie tradycji narodowej. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Marzanna Bednarczuk, Irmina Spisacka Barbara Nalepa, Monika Korneluk, Anna Świstowska, Bożena Wolańczuk, Anna Pirogowicz. W kategorii szkoła podstawowa udział wzięło 25 uczniów.

Najwyższe wyniki uzyskali: Michał Bielecki ze Szkoły Podstawowej w Horodle. Gabriela Kiryluk ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach Amelia Antoniuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie.

W kategorii gimnazja wzięło udział 22 uczniów. Najwyższe wyniki uzyskali: Julia Bartko ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie Klaudia Schȕtz ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach Krystian Młynarczyk ze Szkoły Podstawowej w Horodle.

Uczniom gratulujemy. Podsumowanie obu konkursów odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godzinie 11.00 w Zamościu