ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Sukcesy naszych uczniów w "Eko-Planeta"

admin

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Eko - Planeta", który odbył się w naszej szkole 04.03.2019 r. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie, a konkurs był przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o przyrodzie naszego kraju i problematyki ochrony środowiska, a także propagowanie osiągnięć związanych z ekologią i przyrodą Polski. Oto wyniki konkursu w kategorii test:

Laureat wyróżnienia krajowego – Julia Ptak ( 35 punktów)

Bardzo dobry wynik otrzymali: Maria Chwedczuk (33 punkty)

Szymon Hapoński (32 punkty)

Filip Szymański (31 punktów)

Zuzanna Wolanin (30 punktów)

Aleksandra Słotwińska (30 punktów)

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły zostali również nagrodzeni w kategorii prace albumowe na temat „Świat owadów – piękny i nieznany”

Prace albumowe przygotowało 5 uczniów. Prace były nie lada wyzwaniem, dotyczyły bowiem szerokiej wiedzy z zakresu różnorodności świata owadów. Wymagały od uczestników połączenia zdobytej wiedzy z inwencją twórczą, pomysłowością i kreatywnością.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymali : Jakub Sowa i Zuzanna Wolanin.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniów do konkursu przygotowywała p. Justyna Marcych.