ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Dzień Patrona Szkoły - wspomnienia

admin

 "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie..."

30 kwietnia nasza szkoła ma swoje święto, Dzień Patrona Szkoły. 

Pierwszy dzwonek w naszej szkole zadzwonił 8 września 1982 r. Pięć lat pracowaliśmy nad wyborem imienia. Ostatecznie w kwietniu 1987 r. nadano jej imię mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala". W tym samym czasie odbyło się wręczenie sztandaru. Dzień 30 kwietnia jest od tej pory Świętem Szkoły... Dzień Patrona jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły.

W tym dniu gromadzą się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Oficjalna część uroczystości odbywa się według ustalonego ceremoniału: wciągnięcie na maszt flagi państwowej, odśpiewanie hymnu narodowego i hymnu szkolnego, złożenie kwiatów w Kąciku Patrona, przemówienia. Stałym punktem uroczystości jest, specjalnie przygotowana na ten dzień, akademia. Właściwy Dzień Patrona poprzedzony jest cyklem rozmaitych wydarzeń: organizacja spotkań, konkursów, godzin wychowawczych poświęconych osobie mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala".

W tym roku szkolnym świętujemy poprzez wspomnienia, jak było rok i dwa lata temu.

 

Galeria rok szkolny 2017/2018:

 

Galeria rok szkolny 2018/2019: