ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Obowiązek informacyjny dotyczący monitoringu wizyjnego

 

Aktualizacja 22.08.2023 r.

Informacje wynikające z obowiązku informacyjnego zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)

 1. Administratorem danych osobowych, jest Szkoła Podstawowa Nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” z siedzibą w Hrubieszowie przy ul. Zamojskiej 16, 22-500 Hrubieszów, tel. 846963110, e-mail: sekretariat@sp3-hrubieszow.
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych a także przysługujących Pani/Panu uprawnień pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Administrator wprowadził monitoring wizyiny w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia na terenie Szkoły oraz wokół Szkoły:
 4. Podstawą prawną stosowania monitoringu jest:
  • art. 6 ust. 1 lit. e wykonanie zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi;
  • art.6 ust.1 lit. f prawnie uzasadniony interes administratora danych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia szkoły;
  • art. 108a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe;
  • art. 222 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.
 5. Dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w zakresie związanym z realizacją powyższych celów. Dane nie są udostępniane innym odbiorcom oprócz podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa.
 6. Nagrania obrazu przechowuje się przez okres 14 dni od dnia nagrania, następnie  podlegają zniszczeniu, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej.
 7. Osobom objętych monitoringiem przysługuje:
  • prawo dostępu do nagrań w uzasadnionych przypadkach;
  • prawo żądania usunięcia danych jej dotyczących;
  • prawo do anonimizacji wizerunku na zarejestrowanych obrazach i/lub usunięcia dotyczących jej danych osobowych;
  • prawo wniesienia skargi na przetwarzanie danych osobowych do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), przy ul. Stawki 2, infolinia: 606-950-000.
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.