ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

17 maja 2019 r. w zamojskim SOSW odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich części konkursowych XVIII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie …”. W każdej kategorii konkursowej wśród laureatów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie.

Czytaj więcej...

16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbywały się interaktywne warsztaty z wynalazkami Leonardo da Vinci. Uczestnikami były osoby chętne z klas: IV, V, VI, VII, VIII oraz gimnazjum. Była to niezwykła podróż w czasie, inspirowana 12 najciekawszymi wynalazkami genialnego człowieka renesansu. Warsztaty miały na celu nauczenie poprzez zabawę praktycznych praw rozumienia fizyki oraz rozbudzenie u dzieci ciekawości w patrzeniu na otaczający świat i dążenie do ambitnych celów.

Czytaj więcej...

W dniach 4 i 5 marca w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się warsztaty chemiczne. W tym czasie sale lekcyjne zamieniły się w laboratorium chemiczne, a uczniowie mieli okazję do doskonalenia umiejętności planowania doświadczeń, posługiwania się sprzętem laboratoryjnym oraz wnioskowania na podstawie własnoręcznie przeprowadzonych eksperymentów.

Czytaj więcej...

W środę, 6 lutego w Zamościu, odbył się finał Konkursu Matematycznego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Do finału zakwalifikowało się 62 uczniów gimnazjum i szkół podstawowych oraz 33 uczniów szkół średnich.

„-Gościmy tu elitę, która zajmuje się Królową Nauk. Czynię ukłon przed państwem, albowiem przebrnęliście dość trudny proces, który doprowadził do tego, że znaleźliście się w finale. Już teraz możecie się czuć podbudowani. Jesteście ludźmi, którzy inwestują w siebie.”

Czytaj więcej...

Jest nam bardzo miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Tomasz Budzyński uzyskał tytuł laureata w konkursie fizycznym organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie.

Tomasz był jedynym reprezentantem powiatu hrubieszowskiego, który z gimnazjum dostał się do finału etapu wojewódzkiego. Uzyskując tytuł laureata uczeń jest zwolniony z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego otrzymując automatycznie maksymalną liczbę punktów.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Tomasz już w pierwszej klasie gimnazjum został zwycięzcą w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym Lwiątko.

Ucznia do konkursów przygotowywała Małgorzata Jasina- nauczyciel fizyki.