ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

"Hubalowe szkoły" świętują urodziny Patrona

admin

„Hubalowa legendo ptakiem poleć w kraj…”

Z okazji 125. rocznicy urodzin mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” Stowarzyszenie „Hubalowa Rodzina” zwróciło się z apelem o wspólne odśpiewanie „Hubalowej legendy” w dniu urodzin Patrona naszej szkoły.

22 czerwca społeczność szkolna, jednocząc się z innymi szkołami imienia mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, uczciła rocznicę urodzin Majora wspólnym śpiewem. Apel był okazją do przypomnienia postaci Patrona i wyznawanych przez niego wartości „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy II a zdobywają umiejętności grafika?

admin

17 czerwca uczniowie kl. II a uczestniczyli w spotkaniu z osobami, które na co dzień zajmują się grafiką komputerową. Państwo Agnieszka i Tomasz Brudnowscy interesująco opowiadali o tym, jak projektuje się różnego typu foldery, plakaty, zaproszenia, reklamy, obrazy oraz kubki z nadrukami. Każdy uczeń z zainteresowaniem patrzył na obsługę skomplikowanych urządzeń w Centrum Druku, a pod koniec spotkania otrzymał na pamiątkę kolorowe gadżety.

Czytaj więcej...

Uczniowie kl. II a zbliżają się do „Stacji Wakacjowo”

admin

W czerwcu rozpoczyna się kalendarzowe lato, a wraz z nim czas pikników i zabaw na świeżym powietrzu. Pojawiły się także propozycje zabaw domowych, typu teatrzyk kukiełkowy, wycinanki pięknej przyrody itp. Wspomniane formy wypoczynku letniego zostały poprzedzone zajęciami o bezpieczeństwie. Krótkie filmiki instruktażowe i historyki obrazkowe przypomniały uczniom o właściwym zachowaniu się podczas wakacyjnych podróży i wędrówek.

Czytaj więcej...

Wakacje tuż, tuż...

admin

15 czerwca 2022 r. uczniowie klasy III b wprowadzili nas w wakacyjny nastrój podczas występu pt. „Wakacje tuż, tuż…”. Nad przygotowaniem i przebiegiem występów czuwały p. Ewa Janicka i p. Małgorzata Hanc. Po występie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego – Major Henryk Dobrzański „Hubal” – patron mojej szkoły. W konkursie wzięło udział 43 uczniów.

Czytaj więcej...

W rytmie Hip-Hop

admin

09.06.2022 roku uczniowie z klas VI- VIII wzięli udział w spektaklu profilaktycznym w rytmie hip – hop „Nie zmarnuj swojego życia” w wykonaniu Rymcerzy (Łukasz Bęś i Jonatan Blank). Spotkanie z uczniami poruszało tematykę uzależnień, zagrożeń związanych z używania środków psychoaktywnych, zachęcanie do rozwijania swoich zainteresowań oraz zmianę postaw u młodzieży. Celem spotkania było ukazywanie wartości uniwersalnych, chrześcijańskich a także wskazywanie drogi lepszego rozwoju społecznego i ugruntowanie społecznego systemu wartości.

Czytaj więcej...