ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Ostatnie dni nauki w naszej szkole upłynęły pod znakiem nauki przez zabawę. Podczas zajęć uczniowie mogli utrwalić wiedzę a przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności praktyczne. Propozycji było wiele, największą popularnością jednak cieszyło się „Czekoladowe wyzwanie” oraz „Laboratorium baniek”. Zajęcia przygotowała oraz przeprowadziła p. Aneta Derlak

Czytaj więcej...

18 czerwca w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie uczniom hrubieszowskich szkół stypendiów jednorazowych za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury i sportu za rok szkolny 2018/2019. Stypendia wręczyły Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Naja.

Z naszej szkoły stypendia otrzymali:

Budzyński Tomasz kl. III a gimnazjum
Turzyńska Milena kl. VII a
Bęsiuk Sandra kl. VIII a

Czytaj więcej...

Okres wakacji to czas odpoczynku i zabawy. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą a także wyjazdy na kolonie i obozy, wczasy z rodzicami są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. Podczas letniego odpoczynku zdarzają się jednak czasami sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Aby nasi uczniowie mogli bezpiecznie wypocząć i zregenerować siły po pracowitym okresie nauki w ciągu całego roku szkolnego, 12 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie dla uczniów klas V, dotyczące zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Czytaj więcej...

Jak już informowaliśmy, 17 maja ogłosiliśmy w szkole Dniem Matematyki. Impreza ta odbywa się w „Trójce” systematycznie od wielu lat. „Oswajamy” matematykę, zachęcamy do rywalizacji w różnorodnych konkursach dla młodszych i starszych uczniów, dla tych co lubią matematykę i dla tych, którzy jeszcze się z nią nie zaprzyjaźnili. Wyniki turnieju międzyklasowego „Matematyka dzika” zaprezentowaliśmy w poprzedniej notatce. Szesnasta edycja konkursu szybkiego liczenia wyłoniła nowych Mistrzów rachunku w poszczególnych poziomach wiekowych.

Czytaj więcej...

4 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy II a oraz z II c wybrali się do Sandomierza. Celem wycieczki było poznanie zabytków tego pięknego miasta, spotkanie z rycerzem. Okazało się, że Sandomierz ma również wyjątkowe zakątki przyrodnicze, które podziwiano podczas rejsu statkiem po Wiśle, obserwacji panoramy miasta z punktu widokowego Bramy Opatowskiej oraz podczas spaceru Wąwozem Królowej Jadwigi.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej wyprawy.

Czytaj więcej...