ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

+48 (84) 696 3110
zsm3.hrub@vp.pl

Prosimy o głos na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim

Super User

Szanowni Państwo,

Chcąc wzbogacić ofertę szkoły i wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów i mieszkańców Hrubieszowa zgłosiliśmy do Budżetu Obywatelskiego miasta Hrubieszów projekt nr 9 pod nazwą: Plac manewrowy pod mini miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej Nr 3. 

Celem tego zadania jest przygotowanie uczniów oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej do bezpiecznego korzystania z dróg miejskich. Chcemy stworzyć stałe miejsce, w którym dzieci z Hrubieszowa mogą nauczyć się zasad poruszania się na drodze. Na placu będą przeprowadzane egzaminy na kartę rowerową, organizowane konkursy i turnieje na temat ruchu drogowego. Plac manewrowy będzie także wykorzystany do popularyzowania wśród najmłodszych mieszkańców Hrubieszowa roweru, jako środka transportu, rekreacji i sportu. Dzięki tej inwestycji dzieci będą mogły poprawić swoją motorykę, sprawność fizyczną, a przede wszystkim doskonale przygotować się do egzaminu na kartę rowerową i ugruntować podstawy do zdobycia karty motorowerowej, czy w latach późniejszych prawa jazdy.

Jednak, aby właśnie nasz projekt został zrealizowany potrzebujemy państwa pomocy, bowiem o wyborze projektów do realizacji decydują mieszkańcy miasta Hrubieszowa w drodze głosowania. Głosowanie rusza dzisiaj 7 października i potrwa do 25 października br. Dzięki Państwa zaangażowaniu projekt może zostać zrealizowany.

ZACHĘCAM BARDZO GORĄCO NA ZADANIE NR 9

Głosować mogą pełnoletni mieszkańcy Hrubieszowa. W przypadku osób poniżej 18 roku chętnych do głosowania wymagana jest zgoda opiekuna prawnego. Wszystkie informacje na temat budżetu obywatelskiego są dostępne na stronie Urzędu Miasta Hrubieszów

Głosowanie odbywa się:

  1. W sekretariacie Urzędu Miasta Hrubieszów lub innych miejscach wyznaczonych przez Burmistrza Miasta poprzez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania;
  2. Poprzez przesłanie na adres Urzędu Miasta Hrubieszów karty do głosowania z dopiskiem na kopercie Budżet obywatelski - głosowanie, za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę wpływu do Urzędu Miasta Hrubieszów;
  3. Poprzez przesłanie na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełnionej zeskanowanej karty do głosowania.

KARTY DO GŁOSOWANIA SĄ DOSTĘPNE RÓWNIEŻ W SZKOLE

Marzanna Bednarczuk
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3

Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

admin

27 września 2019 r. podczas konferencji naukowej zorganizowanej w ramach obchodu jubileuszu 590-lecia Powiatu Hrubieszowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej "Formy i elementy ochrony przyrody w powiecie hrubieszowskim”. Organizatorem Konkursu był Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Czytaj więcej...

Tegoroczna akcja "Sprzątanie świata"

admin

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało -"Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

W trosce o bezpieczeństwo - spotkanie z policjantem

admin

25.09.2019 roku uczniowie klas O a, I a i I b razem z wychowawcami wzięli udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjanta Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, Pana Jarosława Karkuszewskiego. Na spotkaniu przedstawione były tematy:

- zagrożenia, z jakimi uczniowie mogą spotkać się w codziennym życiu,

- rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw,

- zapoznanie dzieci z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Czytaj więcej...

Z książką na start

admin

24.09.2019 r. w klasie 0 A odbyły się zajęcia edukacyjne prowadzone przez p. Wandę Mieliczek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie w ramach projektu "Mała Książka Wielki Człowiek". Celem spotkania było zachęcenie dzieci, ich rodziców i opiekunów do systematycznego odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem od najmłodszych lat. Pani bibliotekarce udało się stworzyć przyjazną i serdeczną atmosferę podczas zajęć.

Czytaj więcej...