ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Zapraszamy na Dzień otwarty szkoły

admin

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

admin

Uczniowie klasy III a wiedzą, że w okresie zimowym zwierzęta czekają na ludzką pomoc. Jednak dokarmianie ptaków i dzikich zwierząt musi odbywać się z rozwagą i w porozumieniu z pracownikami nadleśnictwa. Z tego względu cała grupa wyznaczyła sobie etapy działań, aby wspomniana pomoc była niezawodna.

Czytaj więcej...

XXIII Spotkania z Kolędą i Pastorałką

admin

12 stycznia uczennice naszej szkoły Agata Czerwińska kl. II b, Nastazja Sala kl. VIII a, Klara Czernysz kl. IV a wzięły udział w XXIII Wojewódzkich Spotkaniach z Kolędą i Pastorałką, które odbyły się MDK w Zamościu. Celem konkursu było kultywowanie wśród dzieci zwyczaju kolędowania jako żywej tradycji bożonarodzeniowej, a także promowanie najmłodszych wykonawców.

Nasze solistki otrzymały podziękowania.

Dziękujemy reprezentantkom szkoły za udział w konkursie i życzymy jak najwięcej sukcesów wokalnych.

Czytaj więcej...

Kolędowanie w szczytnym celu

admin

Szkolne Koło Misyjne działające przy Szkole Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Hrubieszowie, uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji “KOLĘDNICY MISYJNI DZIECIOM W PAPUI-NOWEJ GWINEI 2022 ROKU”. Jest to nasze trzecie kolędowanie.

W tym roku miało ono potrójny wymiar:

1. Zbiórka od uczniów w szkole

2. Zbiórka w parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie po każdej Mszy Świętej

3. Kolędowanie na Mszy św. o 11.30, potem błogosławieństwo ks. Proboszcza Wiesława Oleszka i kolędowanie w bloku ABC przy ulicy 3 Maja.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy II b w pracowni kulinarnej

admin

Uczniowie klasy II b po raz pierwszy odwiedzili pracownię kulinarną. Zapoznali się z jej wyposażeniem i obowiązującym tu regulaminem. Następnie przystąpili do pracy. W planie był deser mix owocowy, robiony według własnego pomysłu. Każde dziecko przyniosło owoce, które lubi i przeróżne dodatki dekoracyjne. Było krojenie owoców, ubijanie śmietanki, nakładanie do pucharków i dekoracja.

Czytaj więcej...