ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

W Królestwie Dyni

admin

14 września uczniowie klasy II A wybrali się do „Królestwa Dyni”, które rankiem pojawiło się na szkolnym placu zabaw. Każdy uczeń uczestniczył w zabawach: „Dyniowe powitanie”, „Stonogi, stonogi, dynię przeskakują ich nogi…” oraz inne zabawy zręcznościowe. Przy stolikach dzieci wykonały postacie z dyni ozdobione kolorowymi papierami, gałązkami, kwiatami.

Zachwyt ogarnął każdego, kto spojrzał na dyniową kaczkę, sowę, królewnę, na chłopców oraz na bukiet kwiatów.

Nie zabrakło też sił do malowania foli zawieszonej między drzewami. Wszyscy wyobrażali sobie, że malują królewskie komnaty.

Dobrym odpoczynkiem po pracach plastyczno-technicznych było wysłuchanie „Opowiadania o pewnej Dyni”, wzbogacone historyką obrazkową. Wypowiedzi uczniów nagrodzone zostały odznakami „Honorowego Gościa Królestwa Dyni”. Oczywiście każdy uczestnik otrzymał taką odznakę.

W ciepły słoneczny dzień udało się również połączyć zabawę słowną z chustą animacyjną. Polegała ona na rytmicznej recytacji króciutkiej rymowanki, „Rośnij dynio pomalutku, rośnij dynio po cichutku, słońce grzeje, wietrzyk głaszcze, nasza dynia w ręce klaszcze”, na końcu której dzieci kładły się na kolorowej chuście i klaskały.

W części podsumowującej imprezę okazało się, że z dyni można przygotować pyszne potrawy, pełne witamin. Nie zabrakło również degustacji dyniowego ciasta.

Tego dnia nasza szkoła naprawdę nabrała kolorów.

Wychowawca klasy: Iwona Rubacha

 

Galeria: