Mała Grupa Teatralna na deskach sceny HDK

Małgosia

3 kwietnia na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Zaprezentowały się 4 grupy, były to:

Teatr „Jedyneczka” ZSM nr 1, tytuł widowiska „Spotkanie Wiosny z postaciami z bajek”

Biblioteka przy ZSM nr 3 „Mała Grupa Teatralna”, tytuł widowiska „Bursztynowy talizman”, opiekun Małgorzata Hanc

HDK: „Fucha dla Malucha”, tytuł widowiska „Wróżki

HDK „Arlekino”, tytuł widowiska „Tomcio Paluch”

Jury tegorocznego Przeglądu w składzie: Henryk Kowalczyk – instruktor ds. teatru w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, Anna Czernysz – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej -Hrubieszów, Elżbieta Rafalska– pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu, filia Hrubieszów, po obejrzeniu 4 widowisk postanowiło wyróżnić grupy za upowszechnianie kultury teatralnej w środowiskach dziecięcych i młodzieżowych nagrodami i upominkami, których fundatorem dla występujących grup był Hrubieszowski Dom Kultury.

O nominacji do finałowego Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie zdecyduje Rada Konsultantów po obejrzeniu wszystkich widowisk w województwie lubelskim. Decyzja zapadnie w późniejszym terminie.

źródło HDK Hrubieszów