Uroczyste "Pasowanie na Czytelnika"

W bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na Czytelnika”.
Pięćdziesięcioro pierwszoklasistów złożyło przyrzeczenie:

„My uczniowie pierwszej klasy
Uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy,

i wskazówek i rad książek,
będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
traktować z wielką powagą”.

Uczniowie wypowiedziane słowa przypieczętowali odciskiem palca, zostawiając tym samym trwały ślad swojej obecności. Dla dzieci przygotowano zabawę z wierszami, która polegała na odgadywaniu brakujących rymów z pokazywanych obrazków.

Każdy ze świeżo upieczonych czytelników otrzymał zakładkę do książki z punktami „O co prosi książka”. Po uroczystości został ogłoszony konkurs na pracę plastyczną ph. „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”.

My czekamy na piękne obrazki, a na dzieci czekają nagrody.