Najpiękniejsza, bożonarodzeniowa choinka – Konkurs SU

W grudniu SU młodszej grupy wiekowej zaprosił wszystkich uczniów klas 0-III do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie plastycznym na "NAJPIĘKNIEJSZĄ BOŻONARODZENIOWĄ CHOINKĘ". Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne wykonanie przestrzennej choinki ozdobnej nie mniejszej niż 20 cm i nie większej niż 1 m dowolną techniką, z różnych materiałów, np. z szyszek, kawałków drewna, kamyków, pierników, makaronu, muszelek, piórek, bibuły, tektury, kartonu …. itp. Pracę można było wykonać wspólnie z rodzicami, babcią, dziadkiem, siostrą, bratem, ciocią, wujkiem…

Celem konkursu było:

· rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci;

· propagowanie wśród dzieci i osób dorosłych zdrowego stylu życia i zachęcanie do rozwijania zainteresowań;

· promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu z rodziną;

· zachęcanie do nawiązywania międzypokoleniowego dialogu;

· propagowanie szacunku dla osób starszych oraz narodowych i lokalnych tradycji,

· popularyzowanie zwyczaju własnoręcznego wykonywania ozdób świątecznych;

· promocja działań plastycznych;

· prezentacja choinki jako elementu kultury narodowej.

Zdjęcie wykonanej pracy należało przesłać opiekunom SU do 18 grudnia 2020 r. Na konkurs napłynęło 40 prac. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałą pracowitością, pomysłowością i kreatywnością.

Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu powstały małe dzieła sztuki, które można podziwiać w naszej galerii. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Uwaga! Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się po feriach zimowych.

Opiekunowie SU młodszej grupy wiekowej - Anna Kryszczuk, Monika Będzińska