ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Ślubowanie 2021

admin

"My, uczniowie klas pierwszych ślubujemy…”

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 11 lutego br. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Niestety, z uwagi na pandemię, pierwszy raz w historii szkoły w uroczystości tej nie mogli uczestniczyć goście i rodzice. Mimo tego nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania.

Uroczystość odbyła się wg ceremoniału szkolnego. Pierwszoklasiści pięknie odśpiewali hymn narodowy i hymn szkolny. Potem złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Doniosłym momentem uroczystości był akt pasowania, którego dokonały kolorowym ołówkiem panie; dyrektor i wicedyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego – „Hubala” w Hrubieszowie.

Kochane Pierwszaki! Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Powodzenia!