Dzień Kobiet to święto obchodzone niemal na całym świecie od 1910 r. A wszystko zaczęło się od strajku kobiet w 1857 r. Ponad pół wieku później, bo 8 marca 1908 roku, na ulicach Nowego Jorku odbył się marsz 15 tys. pracownic zakładów odzieżowych, domagających się praw politycznych i ekonomicznych. Zainspirowane tym ruchem kobiety podjęły trzymiesięczny strajk zimą na przełomie 1909 i 1910 roku przeciwko wyzyskującym je właścicielom fabryk. Te wydarzenia pokazały całemu światu, że kobiety potrafią bronić swoich praw i walczyć o lepsze, godniejsze życie.

Dzień Kobiet, zrodzony z buntu przeciwko niesprawiedliwości i nierównościom społecznym, został ustanowiony jako międzynarodowy w 1910 r. podczas konferencji w Kopenhadze.

Obecnie święto obchodzone 8 marca kojarzy się przede wszystkim z radosnymi uroczystościami, z uśmiechem na twarzach dziewcząt, bukietami tulipanów.

Samorząd Uczniowski mimo wciąż trwającej nauki zdalnej nie zapomniał o piękniejszej połowie naszej szkolnej społeczności. Przesłał wszystkim Paniom serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności. Uczennice otrzymały dodatkowo od swoich szkolnych kolegów porcję dobrej muzyki, która miała być formą podziękowania za przyjaźń, radość, umiejętność dzielenia się w tych trudnych, pandemicznych czasach optymizmem.

Dziewczęta ponadto mogły skorzystać z inspirującego kursu kreatywnego fotografowania. Miejmy nadzieję, że po jego obejrzeniu już żadne pamiątkowe zdjęcie nie będzie nudne.

Samorząd Uczniowski kl. IV- VIII