ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Podsumowanie konkursu pod hasłem „230 lat Konstytucji 3 Maja”

admin

Dnia 4 maja 2021 r. na placu przed budynkiem Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pod hasłem - „230 lat Konstytucji 3 Maja”. Został on zorganizowany przez HDK pod patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa - Marty Majewskiej. Adresowany był m.in. do dzieci i młodzieży z hrubieszowskich szkół. Ideą było budowanie trwałej więzi z krajem ojczystym i regionem, wzmacnianie świadomości obywatelskiej, promowanie wiedzy historycznej o dziejach naszego narodu, o Konstytucji 3 Maja, która była pierwszym w Europie, a drugim na świecie tak ważnym dokumentem regulującym ustrój prawny w państwie.

Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem Konstytucji.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazła się grupa uczniów z naszego Samorządu Uczniowskiego, a mianowicie: Zuzanna Waleczko, Karolina Mazur, Klaudia Strzępek i Katarzyna Wiejak. Reprezentantem naszej szkoły był również Tyberiusz Jędruszczak z kl. IV b. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Burmistrz pamiątkowe dyplomy i upominki. Laureaci w nagrodę dostali dodatkowo talon do wykorzystania na zakupy w Media Expert.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Samorząd Uczniowski kl. IV- VIII

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Justyna Marcych, Ewa Sitnik - Pogwizd

Galeria: