ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

"Czytamy baśnie" - 15. edycja konkursu

admin

Czerwiec to miesiąc poświęcony czytelnictwu. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował w klasie "0”, w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej, akcję pod hasłem "Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jej celem było zainteresowanie najmłodszych uczniów z naszej szkoły utworami polskich poetów, zwrócenie uwagi na pozytywne aspekty czytelnictwa. Jak wiadomo nie od dziś, czytanie rozbudza wyobraźnię, rozwija nasz język, sprawia, że lepiej rozumiemy otaczający nas świat, śmielej mierzymy się z polską ortografią, czujemy się wartościowymi ludźmi.

Spotkanie dzieci ze starszymi kolegami i koleżankami z Samorządu Uczniowskiego sprawiło, że wszyscy przenieśliśmy się w radosny świat fantazji.

Dnia 10 czerwca odbyła się 15. edycja Konkursu "Czytamy Baśnie”. Od kilkunastu lat nasi uczniowie prezentują w szkolnej czytelni utwory sławnych baśniopisarzy i zachwycają ekspresją, siłą przekazu, oddziaływaniem na wyobraźnię słuchacza.

Jury w składzie: Małgorzata Hanc, Urszula Suplicka, Ewa Sitnik- Pogwizd i Katarzyna Wiejak z SU w tym roku postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

I miejsce - Patryk Kowalczuk, Angelika Walicka

II miejsce - Paulina Bazylewicz, Szymon Hapoński

Wyróżnienia - Magdalena Marciniuk, Zofia Umer

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

Samorząd Uczniowski kl. IV- VIII

Galeria: