ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Wycieczka do Masłomęcza

admin

Nareszcie zaświeciło słońce! Zrobiło się ciepło, przyjemnie, a to wszystko na Dzień Dziecka! Nie można było pominąć takiej okazji i dlatego uczniowie klasy V a wybrali się na pierwszą, wspólną wycieczkę do Masłomęcza. Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania przenieśli się w czasie i za pośrednictwem przewodnika poznawali jak żyli, ubierali się i walczyli Goci. Zwiedzili zrekonstruowaną chatę gocką. W chacie obejrzeli część gospodarczą i mieszkalną oraz przedmioty codziennego użytku Gotów. Mogli zobaczyć jak i gdzie mieszkały zwierzęta oraz jak i czym barwiono tkaniny.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których poznali niezwykłą historię, niesamowitego miejsca jakim jest Wioska Gotów w Masłomęczu.

Ostatnim punktem wycieczki było wspólne ognisko. Wspólnie spędzony czas pozwolił na lepsze poznanie i odreagowanie miesięcy spędzonych przy monitorze komputera.

To była prawdziwa lekcja przyrody i historii na świeżym powietrzu. Tak wspaniały i udany dzień długo będziemy pamiętali...

Galeria: