"Drzewa wokół nas"- projekt ekologiczny w klasach I-III

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. Uczniowie klas I – III również włączyli się w ten ważny projekt. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Podczas zajęć dowiedziały się, jak ważną rolę spełnia drzewo wobec człowieka i środowiska, przypomniały sobie nazwy rodzimych gatunków drzew poprzez rozwiązanie zagadek na ich temat. Miały okazję obejrzeć gazetkę edukacyjną zatytułowaną „Co nam dają drzewa?”.

W obchody "Święta Drzewa" bardzo aktywnie zaangażowali się uczniowie kl. II b, realizując szereg ciekawych zadań, pod kierunkiem Pań Doroty Wawrzyniuk i Eweliny Frąc. Na zakończenie tygodniowego projektu ekologicznego, każda klasa wykonała zbiorową pracę plastyczną "Moje drzewo". Drzewa ozdobiły korytarz szkolny, przypominając wszystkim jak ważną pełnią rolę.

Nasze działania uwieczniliśmy na zdjęciach. Uważamy, że tego typu przedsięwzięcia mają wielki wpływ na kształtowanie pozytywnych zachowań ekologicznych. Dlatego w przyszłym roku również, weźmiemy udział w tej akcji.

SU – Anna Kryszczuk, Monika Będzińska