Dzień jak z bajki w klasie II b

“Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także spełniać marzenia”

Walt Disney

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, w dniu urodzin Walta Disneya. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Uczniowie klasy II b wzięli udział we wspólnej bajkowej zabawie. Przybyli do szkoły przebrani w piękne bajkowe stroje. Pojawiły się królewny Elsa i Anna, Kot w butach, Czerwony Kapturek, rycerz, pszczółka Maja, Minionek, Harry Potter, Hulk, Cole z Lego i Pocahontas.

Dzieci obejrzały prezentacje na temat historii Dnia Postaci Bajkowych oraz życiu Walta Disneya, wzięły udział w przygotowanych zabawach, zadaniach, wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Wśród zadań były zagadki, rebusy, wykreślanki, kodowanie, muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe.

Kulminacyjnym punktem dnia była prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań, dzieci wykazały się zdolnościami oratorskimi i autoprezentacyjnymi. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami.

Na pamiątkę wspaniałej zabawy wszyscy otrzymali kolorowe bajkowe dyplomy.