ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Warto być życzliwym

admin

Klasa I b włączyła się w obchody Dnia Życzliwości. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, które miały na celu uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość oraz podkreślenie znaczenia pogodnego uśmiechu, miłych słów, szacunku, serdeczności, uczynności, bezinteresowności i uprzejmości w codziennych relacjach. Spotkanie rozpoczęto bajką "Kocia życzliwość" dzięki ,której dzieci dowiedziały się czym jest życzliwość i poznały przykłady życzliwego zachowania.

W trakcie zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia związane z zabawą „Weź ze sobą dobre słowo podaj dalej”, „Weź ze sobą uśmiech podaj dalej”. Każde dziecko otrzymało order „Życzliwość wystarczy” oraz symbol życzliwości w postaci wesołej buźki z losowo przydzielonym życzliwym czynem do wykonania.

Zajęcia z całą pewnością uświadomiły uczniom, że uprzejmość, kultura osobista, życzliwość są zawsze mile widziane każdego dnia.

Dorota Bobak

Agnieszka Brzeska

Galeria: