ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Czytać każdy może

admin

Dnia 3 grudnia uczniowie z klasy V b wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego przystąpili do akcji, która miała na celu zainteresowanie najmłodszych czytelnictwem, a także zwrócenie uwagi na fakt, że czytanie innym może przynosić radość . Ostatnio nauczyciele bibliotekarze zachęcali do zgłębiania treści lektur również podczas przerw. Dla czytelników przygotowali specjalny kącik obok biblioteki, w którym można usiąść i poczytać książki czy też czasopisma. Uczniowie, którzy przystąpili do akcji na początku grudnia, wybrali dla innych utwory o niedźwiadkach, a to ze względu na niedawno obchodzony Światowy Dzień Misia. Klasa V b czytała fragmenty opowieści dzieciom ze szkolnej świetlicy.

Samorząd Uczniowski ostatnio zorganizował również konkurs, którego celem było zwrócenie uwagi na piękno naszego ojczystego języka. W czasach, gdy Polski nie było na mapach Europy, zaborcy dążyli do wynarodowienia Polaków, a co za tym idzie- narzucenia im siłą języka, kultury, religii, zwyczajów obcego kraju. Na szczęście, mimo rusyfikacji i germanizacji, przetrwaliśmy jako Naród. W konkursie "Polskie słowa” wzięli uczniowie z klas IV- VIII. Wyrazy przez nich wybrane znalazły się w listopadzie na pokonkursowej gazetce.

Opiekunowie SU- Ewa Sitnik –Pogwizd, Justyna Marcych

Galeria: