ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Przegląd wydarzeń ze świetlicy szkolnej

admin

Wrzesień w świetlicy upłynął wyjątkowo aktywnie. Bezpieczeństwo na drodze to jeden z ważniejszych tematów naszych zajęć. Uczniowie uczestniczyli w Grze planszowej (Maxi). Rozwijali i doskonalili wiedzę o ruchu drogowym. Zostały omówienie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły. Wykonaliśmy rysunki „Bezpieczna droga do szkoły”. Angażowano dzieci w różnorodne prace plastyczne, (pieczątki z farb plakatowych z użyciem ziemniaka) a także rysunki pastelami. Wspólnie z uczniami stworzono plakat: „Kim będę gdy dorosnę? Mój czas wolny.

Koordynowanie i przeprowadzenie zabaw: Agnieszka Skibińska.

Galeria:

 

Październik w świetlicy. Świetlicowe zabawy ruchowe z muzyką. Zajęcia doskonalące motorykę dużą oraz koordynację oko-ręka w zabawach z kolorowymi balonami. Zabawy krzesełkowe okazały się świetnym sposobem na rozwijanie umiejętności współzawodnictwa naszych uczniów. Nie zabrakło zabaw zręcznościowych ze skakanką. Wszystkie zabawy miały na celu rozwijanie i poprawę aktywności fizycznej uczniów.

Zajęcia prowadzone przez Agnieszka Skibińska.

Galeria:

Listopad w naszej świetlicy był czasem zadumy. W tym miesiącu skupialiśmy się głównie na tematyce związanej z przemijaniem i tradycji „Dnia Wszystkich Świętych”. Wyświetlono bajkę edukacyjną „Karolek i Dzień Wszystkich Świętych”. Następnie przeprowadzono z uczniami swobodne rozmowy o prawidłowym zachowaniu się podczas odwiedzania grobów naszych bliskich.

Dzieci z pomocą nauczyciela wykonały również następujące prace: „chryzantemy” z krepiny, „Portret Pani Jesieni” oraz ludziki z kasztanów. Wszelkie działania miały kształtować poszanowanie naszej tradycji „Dnia Wszystkich Świętych”.

Zajęcia prowadzone przez Agnieszka Skibińska.

Galeria:

Grudzień to miesiąc zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji wspólnie z uczniami wykonano kartki Świąteczne na dekoracje świetlicy szkolnej oraz angażowano dzieci w różnorodne prace plastyczne o tematyce zimowej m.in.: Malowanie białą pastą do zębów na czarnym kartonie. Wszystkie prace plastyczne rozwijały motorykę małą rąk.

Nie zapomnieliśmy również o przystrojeniu szkolnej choinki. W ten sposób kształtowaliśmy umiejętności społeczne dzieci.

Zajęcia realizowane przez: Agnieszka Skibińska.

Galeria: