ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Idzie, idzie Święty z długą, siwą brodą...

admin

Dnia 6 grudnia 2021r. do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Tradycja chrześcijańska głosi, że pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom był biskup Miry. Jedna z legend opowiada o tym, iż pewien człowiek popadł w bankructwo i załamał się. Biskup Mikołaj, widząc tragedię jego rodziny, a zwłaszcza dzieci, które zaczęły przymierać głodem, miał wrzucić w nocy przez komin trzy sakwy monet, które rozsypały się do pończoch i trzewików suszących się przy kominku.

Te niespodziewane prezenty sprawiły ogromną radość całej rodzinie i odmieniły jej los.

Idzie, idzie Święty z długą, siwą brodą,

a dwaj aniołowie za ręce go wiodą.

Niosą w wielkich koszach: słodziutkie pierniki,

ciastka i cukierki, lalki, żołnierzyki.

Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,

idą i szukają samych grzecznych dzieci!

Świętemu Mikołajowi w naszej szkole towarzyszyły urocze śnieżynki i elfy, między innymi z Samorządu Uczniowskiego i z klasy V c. Wędrowcy obdarowywali najmłodszych uczniów słodkościami. Wcześniej zaś czytali przepiękne opowieści o legendarnej postaci, która co roku wywołuje uśmiech na twarzach wszystkich, którzy wierzą w Świętego Mikołaja.

Samorząd Uczniowski i opiekunowie

Galeria: