ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Wigilia w klasie 3a

admin

Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,

co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.

Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę

– radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

Te ukochane przez wszystkich święta to

BOŻE NARODZENIE….

Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat. Dzieci uczą się kultury spożywania posiłku, właściwego zachowania się przy stole, ale również życzliwości dla kolegów i koleżanek, z którymi świętują.

W serdecznej, rodzinnej atmosferze klasa 3a spędziła piątkowy dzień w szkole. W tym uroczystym dniu dzieci w odświętnych strojach wysłuchały fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, wspólnie zaśpiewały kolędę Wśród nocnej ciszy, spożyły przełamany przez wychowawcę opłatek i składały sobie życzenia. Następnie przy choince, przystrojonym stole, przy słodkim poczęstunku i akompaniamencie gitary trzecioklasiści wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki.

Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria: