Powitanie Wiosny

"Wiosna idzie, nie ma strachu!

Zaraz zniknie śnieżek z dachu.

Już na pola i na łąki

lecą gońce jej, skowronki.

Lecą do nas wiosny gońce,

ciepły wietrzy, ptaki, słońce!"

Dnia 21 marca w naszej szkole powitaliśmy WIOSNĘ. Żeby jednocześnie przegnać smutki, chłodny wiatr nasi uczniowie postanowili przyjść ubrani na zielono- żółto- niebiesko. Barwy te stały się zwiastunem nowej pory roku jak i nadziei. Kreatywni zrezygnowali z plecaków. Zamiast nich w rękach mieli walizki, obszerne reklamówki, kosze, pudła, a nawet przenośne zamrażarki.

Aby Pierwszy Dzień Wiosny był odmienny i radosny, uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami. Emocji było sporo. Niejeden uczeń po raz pierwszy przekonał się, że zawód pedagoga nie jest łatwy, zwłaszcza jeżeli chce się zachować dyscyplinę i zaciekawić tematem. Do lekcji wszyscy byli doskonale przygotowani. Nic więc dziwnego, że posypały się pochwały.

Pod koniec szkolnego dnia uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, a także chętni z klasy 5b postanowili umilić czas dzieciom ze świetlicy. Przygotowali dla nich wiersze o wiośnie i zabawne zagadki. Radość uczniów była ogromna, zwłaszcza gdy udało się szybko znaleźć odpowiedź na trudne pytania.

Miejmy nadzieję, że Pani Wiosna przyniesie nam radość, nadzieję i pogodę ducha.