ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Ślubowanie klas I

admin

„My uczniowie klas pierwszych zobowiązujemy się…” – takie między innymi słowa popłynęły z ust pierwszoklasistów w czasie jednej z ważniejszych uroczystości szkolnych jaką jest ślubowanie i pasowanie na uczniów.

Odbyła się ona w naszej szkole dnia 29 kwietnia 2022 roku. Tego dnia obchodziliśmy również Święto Patrona naszej szkoły, co jeszcze bardziej dodawało ważności tej uroczystości, w której wzięli również udział wiceburmistrz Paweł Wojciechowski i przedstawiciele Rady Rodziców: przewodniczący Wojciech Chwedczuk i wiceprzewodnicząca Małgorzata Szczekan.

Dyrektor Szkoły – pani Marzanna Bednarczuk skierowała do pierwszoklasistów wiele serdecznych słów. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy życzyli pierwszoklasistom, by nauka w tej szkole przynosiła im wiele radości i zadowolenia.

Uczniowie klasy pierwszej, z pełnym zaangażowaniem przygotowywali się do tego szczególnego dnia, chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w okolicznościowym programie. Odświętnie ubrani, podekscytowani bohaterowie dnia złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Po ślubowaniu dokonano symbolicznego aktu pasowania ich na uczniów symbolicznym ołówkiem.

Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli wzruszeni i zapewne dumni ze swoich pociech Rodzice. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wspaniałe upominki, a po uroczystości pozowały do wspólnej fotografii. Ten radosny dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Kochanym Pierwszoklasistom serdecznie życzymy, żeby zawsze przychodzili do naszej szkoły z przyjemnością, żeby spędzanie w niej czasu – wśród kolegów, koleżanek i nauczycieli sprawiało im jak najwięcej radości, żeby wspólna nauka szła „jak z płatka” i była prawdziwą przygodą.

Szanownym Rodzicom życzymy, żeby dzieci jak najczęściej dostarczały im powodów do dumy, satysfakcji i radości.

Galeria: