ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Konkursy Samorządu Uczniowskiego

admin

Samorząd Uczniowski na początku maja 2022r. zorganizował Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Został on poprzedzony prezentacją dotyczącą uchwalenia w 1791r. niezwykle ważnej dla naszego narodu Ustawy Rządowej, która regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ograniczała demokrację szlachecką, równała prawa obywatelskie mieszczan, stawiała chłopów pod ochronę państwa, wprowadzała trójpodział władzy. Mimo że Konstytucja 3 Maja (pierwsza w Europie, a druga na świecie) została obalona, przetrwała jako wzorzec dla demokratycznych państw.

W konkursie zorganizowanym prze SU wzięli udział uczniowie, którzy wykazali się sporą wiedzą historyczną i znajomością faktów. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodzeni to: Tymoteusz Knap – VIIc, Kamil Steciuk- Va, Oliwia Tomiło- VIII b, Igor Watras- VB, Olivier Wośko- Vb.

Dnia 9 maja 2022r. w naszej szkole obchodzono Dzień Europy. Samorząd Uczniowski w ramach realizacji projektu zorganizował dla klas V- VII konkurs pod hasłem "Flagi państw należących do Unii Europejskiej”. Do zmagań przystąpiło 13 uczniów. A oto zwycięzcy: I m. – Filip Hojda- VII c, Marcel Kass- Vb, Patryk Kozłowski- VII a, Michał Martyniuk- VII b, Mikołaj Miścior- V c, Paulina Sala – VII a, Lena Serafin- VII c, Oskar Strzępek- Vb

II m.- Magdalena Olchowska – V a

III m. – Piotr Koroński- VII b

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

Samorząd Uczniowski

Galeria: