ul. Zamojska 16,
22-500 Hrubieszów

Dzień Europy

admin

Dnia 9 maja obchodzono Dzień Europy. Został on ustanowiony w rocznicę ogłoszenia Planu Roberta Schumana, który był francuskim politykiem nazywanym ojcem Unii Europejskiej. Nasz kraj przystąpił do UE , międzynarodowej organizacji zrzeszającej obecnie 27 krajów, 18 lat temu, a dokładnie 1 maja 2004 r. Stało się to na mocy Traktatu Akcesyjnego podpisanego 16.04.2003 r. w Atenach.

W naszej szkole dzień ten wiązał się z realizacją wieloetapowego projektu. Już na początku dnia odbył się szkolny konkurs pod hasłem "Flagi państw należących do Unii Europejskiej”. Reprezentanci klas V- VII musieli wykazać się wiedzą, bardzo dobrą pamięcią. Po podliczeniu punktów okazało się, że nasi uczniowie doskonale znają barwy europejskich flag i potrafią je rozróżnić, mimo pojawiających się podobieństw.

Na jednej z przerw w szkolnej sali spotkali się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, by spisać życzenia skierowane do Europy. Młodzież zapragnęła, by była ona kontynentem wolnym od wojen, ludzkich cierpień, by mogła cieszyć się pięknem natury, szczęściem mieszkańców.

Podczas długich przerw w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka. Dzieci słuchały piosenek w wykonaniu artystów śpiewających nie tylko po angielsku. Największy aplauz wywołała "Belgijka”, czego dowodem było to, że młodzież już po usłyszeniu pierwszych taktów ustawiła się w pary, a potem ruszyła do tańca.

Zwieńczeniem tego radosnego dnia były sesje zdjęciowe z błękitnymi balonikami i wypuszczenie niebieskiego balonu w kształcie serca, symbolizującego nasz kontynent. Moment ten został poprzedzony odczytaniem życzeń dla Europy przez przewodniczącego szkoły, Jakuba Sowę.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za wsparcie, za przystąpienie do projektu, czynny udział w obchodach Dnia Europy.

Samorząd Uczniowski

Galeria: